Velvyslanectví České republiky v Moskvě

česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Společná účast ČR na veletrhu Interlakokraska 2012

(Archivní článek, platnost skončena 04.04.2013.)

Ve dnech 12 – 14.3.2012 se na moskevském výstavišti Expocentr konal veletrh Interlakokraska 2012. Jednalo se o 9. ročník specializované výstavy v oboru povrchových úprav kovových výrobků a zařízení.

Letos se zde představilo 12 českých firem (Colorlak, EST+, Oteco, Rokospol, Spolchemie, Ewac, Synthesia, Wista, Denas Color, Precheza, Media Liberec a Viton), dále asociace České povrchové úpravy (CPÚ) a agentura CzechTrade. Jednalo se o společnou účast ČR organizovanou HK ČR, její realizací byla pověřena firma Progress Partners. Další dvě české firmy (Jotun powder coatings CZ a Spolek pro chemickou a hutní výrobu) se zde představily se samostatnou expozicí.

13.2.2012 navštívil českou expozici zástupce VEÚ Moskva J. Krs (JK). Představitelé českých firem při rozhovorech ocenili možnost připojit se k českým účastem na  výstavách a veletrzích, ať již jde o oficiální účast organizovanou MPO ČR nebo společnou účast organizovanou Hospodářskou komorou ČR a agenturou CzechTrade. Právě v Rusku je pravidelná účast na významné oborové výstavě velmi důležitým předpokladem pro dlouhodobý úspěch na zdejším trhu. Expozice českých vystavovatelů byla umístěna na dobře viditelném místě v prostřední části výstavní haly a těšila se opět značnému zájmu návštěvníků.

V rámci české účasti proběhla téhož dne doprovodná akce – společenské setkání účastníků výstavy a jejich partnerů v Českém domě. Toto setkání, kterého se rovněž aktivně zúčastnili mj. zástupce VZÚ Moskva M. Klučar, generální manažer Komory SNS V. Petříček a vedoucí oddělení zemí SNS J. Mašata, zahájil JK a poté přítomní využili příležitosti pohovořit v neformální atmosféře o dalších plánech. Je zřejmé, že tento obor má v podmínkách ruského trhu budoucnost, neboť objem průmyslové výroby RF v posledních letech neustále roste (s výjimkou krizového období v roce 2009). Přitom vzrůstají požadavky na kvalitu povrchové úpravy kovových průmyslových výrobků, které místní firmy nemohou jak z kapacitních, tak i z kvalitativních důvodů uspokojit.

Čeští vystavovatelé byli obecně spokojeni jak s úrovní veletrhu, tak i s výsledky jednání, která absolvovali s potenciálními ruskými partnery. Téměř všichni se shodli,
že by se rádi obdobné akce zúčastnili i v příštích letech.

Bližší informace k výstavě viz web www.interlak-expo.ru .