Velvyslanectví České republiky v Moskvě

česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Společná účast ČR na výstavě Zdravoochraněnie 2013

Ve dnech 9.-13.12.2013 se v Moskvě na výstavišti EXPOCENTR uskutečnil 23. ročník mezinárodní výstavy ochrany zdraví, zdravotnické techniky a lékařských přípravků – „ZDRAVOOCHRANĚNIE – 2013“. Česká republika se zde již poněkolikáté představila s oficiálním stánkem – společnou účastí, kterou zajišťovala agentura CzechTrade. Účast českých firem iniciovala a zajišťovala Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků AVDZP (www.medtechnik.cz).

Výstava Zdravoochraněnie patří mezi největší výstavy v oboru zdravotnické techniky a lékařských přípravků v regionu východní Evropy. Výstavy se zúčastnilo cca 1000 firem ze 42 států světa. Kromě ČR se s oficiálními stánky prezentovalo dalších 8 zemí – Belgie, Čína, Německo, Švédsko, Tchajwan, Korea, Polsko a Švýcarsko. Akce je tradičním místem setkání zástupců ruského zdravotnictví s výrobci a specialisty v oboru zdravotnické techniky a lékařských přípravků z celého světa. Její součástí jsou odborné semináře a workshopy organizované jak ruskými státními zdravotnickými a farmaceutickými institucemi, tak i zahraničními firmami a asociacemi.

V rámci české expozice své výrobky představilo 13 firem, a to Aries, BMT Medical Technology, Codaco Electronic, Domkat, Medin, Merebit, Ekovuk Medi, ZPT VIGANTICE, PD Clean Construction, FAVEA Europe, Watek a EGO Zlín. Další 3 české firmy (Stapro, BTL zdravotnická technika, Linet) se zúčastnily výstavy se  samostatnou  expozicí.

Dne 12.12.2013 českou expozici navštívil vedoucí ekonomického úseku ZÚ Moskva M. Bašta a pracovník ekonomického úseku J. Pytlíček. Setkali se s předsedou představenstva AVDZP J. Kopečkem a zástupci českých firem. Diskutovány byly zejména možnosti navazování nových a rozšiřování stávajících kontaktů s ruskými dovozci, distributory a sdruženími zdravotnické techniky, perspektivy uplatnění českých zdravotnických výrobků na ruském trhu a možné formy konkrétní podpory ze strany velvyslanectví.

Zástupci českých firem potvrdili, že byli s výsledky prezentace svých výrobků na výstavě spokojeni a podporu ze strany státních orgánů včetně velvyslanectví vítají. Je evidentní, že ze strany ruských firem a distributorů je o sortiment české zdravotnické techniky zájem a existují možnosti jeho uplatnění.

 

1

 

2