Velvyslanectví České republiky v Moskvě

česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Společné účasti ČR na mezinárodních veletrzích Wasma a Mashex 2013

(Archivní článek, platnost skončena 19.12.2014.)

Ve dnech 29.10.–1.11.2013 se v Moskvě prezentovala ČR formou společné účasti na dvou mezinárodních strojírenských veletrzích. Nejprve ve dnech 29.10.–31.10.2013 na veletrhu environementálních technologií a inovací „WASMA“ a následně ve dnech 29.10.–1.11.2013 na výstavě strojírenství a kovoobráběcích strojů a technologií „MASHEX 2013“. V rámci těchto akcí se ruským partnerům představilo celkem 14 CZ firem. Realizátorem společné účasti na obou veletrzích byla agentura CzechTrade. Obě akce taktéž podpořili osobní účastí vedoucí ekonomického úseku ZÚ Moskva M. Bašta a pracovník ekonomického úseku J. Pytlíček.

WASMA

Ve dnech 29.10.–31.10.2013 se v Moskvě na výstavišti Sokolniki prezentovala ČR na mezinárodní výstavě technologií ochrany životního prostředí a inovací. Jednalo se o akci  zaměřenou především na oblasti vodního hospodářství, alternativních energií a městské ekologie. 

Na výstavě prezentovali své výrobky a služby zástupci 10 CZ firem, a to zejména z oblasti vodního hospodářství: Czech Water Alliance, Ekosystem, Fortex-AGS, Bioprojekt, Kubíček VHS, Green Energy Machine Product, TopolWater, Voda CZ, MICo a Mega. Některé z těchto firem již v Rusku úspěšně působí, další se snaží na trhu uplatnit. Všichni zástupci shodně potvrdili, že považují Rusko za velmi perspektivní trh v oblasti vodohospodářského byznysu. Tento zájem vychází z potřeb nutné modernizace  oblasti odpadového a vodního hospodářství v RF.

MASHEX 2013

Ve dnech 29.10.–31.10.2013 se v Moskvě na výstavišti Krokus Expo představila ČR v samostatném stánku na mezinárodní výstavě strojírenství a kovoobráběcích strojů a technologií „MASHEX 2013“.

Z CZ firem se na akci ve společné expozici přestavili zástupci 4 strojírenských firem: Houfek, Šmeral Brno, Alta a Slovácké strojírny. Přítomní představitelé CZ firem při rozhovorech se zástupci ZÚ Moskva potvrdili, že ruský trh je pro ně klíčový. V kontextu aktuální nutné modernizace ruského průmyslu segment kovoobráběcích strojů pro CZ dodavatele nabízí řadu velmi dobrých příležitostí, a to zejména ve vybraných regionech.