Velvyslanectví České republiky v Moskvě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

17. ročník veletrhu TransRussia 2012, Moskva (24.-27. 4. 2012)

(Archivní článek, platnost skončena 05.05.2013.)

Ve dnech 24.-27. dubna 2012 se v Moskvě konal již 17. ročník mezinárodního veletrhu přepravy a logistiky TransRussia 2012, kterého se v letošním roce účastnily tři české firmy.

Zatímco v roce 2011 byla česká republika reprezentována také společnou expozicí v rámci projektu MPO ČR (8 firem), v letošním roce se na veletrh vydali samostatně všichni účastníci z ČR. Pravidelným účastníkem veletrhu je společnost ČD Cargo (www.cdcargo.cz), která měla samostatnou expozici i v roce 2011. Pro samostatnou expozici se již podruhé v pořadí rozhodla také firma OMEGA Servis holding a.s. (www.omegaservis.com) specializovaná mj. na přepravu nebezpečných kapalných chemikálií, která vnímá ruský trh v oblasti logistiky jako prioritní. Ze společností, které se v roce 2011 účastnily společné expozice, se v letošním roce "vrátila" společnost JERID - přední evropský dodavatel dat, informací a informačních systémů v oblasti železniční přepravy (www.jerid.cz).

Expozici všech tří firem navštívil velvyslanec ČR v RF P. Kolář v doprovodu s vedoucím ekonomického úseku J. Krsem, kteří s vedením jednotlivých firem pohovořili na téma přepravy a logistiky v RF, resp. konkrétních zkušeností firem na ruském trhu. Spolupráce firem s existujícími ruskými partnery byla hodnocena převážně velmi pozitivně. Mezi firmami také panovala shoda nad dobrými perspektivami ruského trhu, který má však svá specifika a proto je jistá podpora státu jednoznačně na místě. To platí nejen pro oblast přepravy, ale také pro oblast logistiky.

 

Návštěva výstavy

Prohlídka expozice

Prohlídka expozice