Velvyslanectví České republiky v Moskvě

česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace o udělování schengenských víz na více vstupů za účelem turistiky

(Archivní článek, platnost skončena 13.10.2013.)

Velvyslanectví ČR v Moskvě informuje, že od 1. ledna 2013 mění svojí dosavadní praxi a schengenská víza za účelem turistiky nebo léčení bude vydávat nejen na 1 vstup, ale také jako vícevstupní.

Schengenské vízum na více vstupů za účelem turistiky nebo léčení může být uděleno za předpokladu, že žadatel prokáže potřebu nebo zdůvodní záměr často nebo pravidelně cestovat nebo v případech kdy žadatel prokáže svou bezúhonnost a spolehlivost, zejména využitím předchozích jednotných víz v souladu s právními předpisy, svou ekonomickou situaci v zemi původu a skutečný úmysl opustit území členských států před skončením platnosti víza.

Žadatel o vízum na více vstupů je povinen při podání žádosti prokázat, že mu v minulosti již byla udělena minimálně dvě schengenská jednovstupá víza nebo jedno vícevstupní  schengenské vízum na 90 dnů s platností alespoň na 1 rok (doloženy budou kopie těchto víz), které řádně využil a kdy lze předpokládat, že řádně bude využito i další vízum udělené pro více vstupů. Toto vízum může být uděleno s platností na jeden rok a následně s platností dvouletou.