Velvyslanectví České republiky v Moskvě

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Premiér ČR Petr Nečas v Rusku

(Archivní článek, platnost skončena 01.08.2014.)

Ve dnech 26.-29. května 2013 pobýval na oficiální pracovní návštěvě Ruské federace předseda vlády ČR P. Nečas.

V delegaci doprovodili pana premiéra ministr průmyslu a obchodu České republiky pan Martin KUBA, vedoucí Úřadu vlády České republiky pan Lubomír POUL, státní tajemník pro evropské záležitosti při úřadu vlády pan Vojtěch BELLING, 1. náměstek ministra zahraničních věcí České republiky pan Jiří SCHNEIDER, 1. náměstek ministra obrany České republiky pan Daniel KOŠTOVAL, vládní zmocněnec pro rozšíření JETE pan velvyslanec Václav BARTUŠKA a další vzácní hosté. S oficiální delegací přicestovalo také na sedm desítek podnikatelů a představitelů českého průmyslu.

Během své cesty pan premiér navštívil Moskvu, kde jednal s předsedou vlády Ruské federace D.A. Medvěděvem, Soči, kde jednal s prezidentem V.V. Putinem, Petrohrad a Jekatěrinburg.

Bližší informace o setkáních s ruským premiérem a prezidentem včetně zmíněných témat a komentářů premiéra Nečase je možné nalézt na stránkách Úřadu vlády ČR.

Velvyslanectví ČR v RF na počest vrcholové návštěvy uspořádalo dne 26. května ve svých reprezentačních prostorech recepci, na níž se kromě oficiální delegace a podnikatelského doprovodu sešli další představitelé českých ekonomických kruhů (čeští podnikatelé, manažeři) v Moskvě. Kromě početné české komunity profesionálů žijících a pracujících v Moskvě se zúčastnili i představitelé ruských státních institucí, politici, osobnosti z oblasti kultury a novináři. Níže si můžete prohlédnout několik fotografií z recepce.

V rámci recepce se premiér Petr Nečas setkal také se zástupci ruských nevládních organizací. Ocenil jejich přínos v boji za lidská práva v Rusku a zajímal se o jejich činnost.

Návštěvě se věnovala celá řada ruských médií. Vy si můžete prohlédnout například fotogalerii od vládního fotografa pana L. Krušinského.

O "petrohradské části" oficiální cesty si můžete přečíst na stránkách Generálního konzulátu ČR v Petrohradu.