Stálá delegace České republiky při NATO v Bruselu

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava fotografií z PRT

Stálá delegace České republiky představila v neveřejných prostorách ústředí NATO výstavu dokumentující činnost provinčního rekonstrukčního týmu České republiky v afghánském Lógaru.

 

Výstavu oficiálně zahájili dne 10. prosince 2010 velvyslanec České republiky při NATO Martin Povejšil a vedoucí civilní části provinčního rekonstrukčního týmu v Lógaru Matyáš Zrno.

 

 

 

 

 

 

Výstava vedle fotografií obsahovala i základní informace o Afghánistánu, historických souvislostech, mezinárodní pomoci, podílu ČR na zabezpečení stabilizačního procesu, systému provinčních rekonstrukčních týmů i běžném životě Afghánců. Společné úsilí vojáků a civilistů při rekonstrukční činnosti představily fotografie realizovaných projektů.

 

Součástí výstavy bylo i několik obrazů namalovaných afghánskými dětmi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Výstava byla instalována v neveřejných prostorách ústředí NATO, které jsou dostupné členům Aliance a partnerům, a to do 21. prosince 2010.

-------------------------------------------------

Česká republika se spolupodílí na rekonstrukci Afghánistánu od roku 2005, kdy byl Afghánistán zařazen na seznam zemí s prioritním směřování rozvojové spolupráce. Činnost Provinčního rekonstrukčního týmu v afghánském Lógaru byla zahájena v roce 2008. Poprvé společně v operaci ISAF spolupracují příslušníci Armády České republiky s českými odborníky, které do Afghánistánu vyslalo Ministerstvo zahraničních věcí ČR.

Další informace o činnosti PRT naleznete na internetové stránce českého PRT v Lógaru.

Galerie


výstava PRT Logar v ústředí NATO 10.12.10