Stálá delegace České republiky při NATO v Bruselu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní ceremonie v rámci projektu na odminování a rehabilitaci v Gruzii

(Archivní článek, platnost skončena 20.03.2013.)

Dne 12. března 2012 proběhlo na vojenské základně ve Vaziani slavnostní předání specializovaného vybavení pro humanitární odminování určeného pro ženijní brigádu ozbrojených sil Gruzie. Předávací dokumenty byly podepsány zástupcem NAMSA D. Towndrowem a prvním náměstkem ministra obrany Gruzie Nodarem Karšiladzem. Ceremonie se zúčastnilo více než 150 hostů a byli mezi nimi také český a estonský velvyslanec v Gruzii a vicepremiér a ministr pro euroatlantickou integraci Giorgi Baramidze.

projekt svěřeneckého fondu pro Gruzii

Vybavení pro zneškodňování nevybuchlé munice a odminování v celkové ceně 460 000 euro bylo pořízeno v rámci projektu „Georgia Explosive Remnants of War and Medical Rehabilitation“, který je financován ze svěřeneckého fondu pod hlavičkou NATO a jehož implementace byla zahájena v říjnu 2010. Projekt si vytýčil dva hlavní cíle: vycvičit a vybavit 66 člennou jednotku ženijní brigády pro humanitární odminování v souladu s mezinárodními standardy a rozšířit kapacity rehabilitačního centra vojenské nemocnice v Gori poskytnutím moderního vybavení a školení.

Svěřenecký fond je pod záštitou NATO veden společně Českou republikou, Litvou a Estonskem a finanční prostředky do něj dosud poskytlo 13 dalších zemí (Austrálie, Ázerbájdžán, Bulharsko, Dánsko, Izrael, Japonsko, Litevsko, Norsko, Polsko, Rumunsko, Španělsko, Turecko a USA). Celkové předpokládané náklady projektu jsou 1 800 000 euro a projekt by měl skončit v červnu 2012. Projekt je implementován prostřednictvím NATO Maintenance and Supply Agency (NAMSA).

Pro obecné informace o projektu klikněte zde.

přílohy

Georgia_ERW_Fact_Sheet_3___230112.pdf 276 KB PDF (Acrobat dokument) 19.3.2012