Velvyslanectví České republiky v Dillí

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká účast na veletrhu "India Engineering Sourcing Show" a představení "India Show" v ČR

(Archivní článek, platnost skončena 12.05.2013.)

Ve dnech 22. až 24. března 2012 se na bombajském výstavišti uskutečnil strojírenský veletrh „India Engineering Sourcing Show 2012“ (IESS 2012). Zúčastnilo se jej 300 vystavovatelů z Indie i ze zahraničí a oficiální účast měla na uvedeném veletrhu vedle Kanady, Japonska, Německa a dalších zemí rovněž Česká republika.

Výstava IESS 2012 je významnou veletržní akcí ve svém oboru a zároveň slouží také jako propagace účasti indických firem na výstavě India Show, která se po Turecku, Kanadě a Japonsku uskuteční v letošním roce v České republice. 

Účast ČR na IESS 2012 v Bombaji zajišťoval Svaz strojírenské technologie a sešlo se na ní celkem sedmnácti zástupců českých firem, svazů, agentur a asociací. Konkrétně zástupci již zmíněného Svazu strojírenské technologie a dále společností TOS Varnsdorf, Pramet Tools, Šmeral Brno, Vítkovice JSC, STROS–Sedlčanské strojírny, LINET, Českomoravské elektrotechnické asociace a agentury CzechInvest. Dále se k vystavovatelům připojili účastníci mise podnikatelů do jihoindicých státu (viz č.j. 692/2012-DELHI), tj. zástupci Svazu průmyslu a dopravy ČR, České exportní banky a společností MPI Group, Mesing, Gumárny Zubří, Modřany Power a agentury CzechTrade. Přítomen byl na českém stánku po dobu veletrhu rovněž velvyslanec ČR v Indii Miloslav Stašek a ekonomický diplomat ZÚ. Při představení ČR v rámci veletrhu se k vystavovatelům připojila rovně ředitelka agentury CzechTourism v Indii.

Kromě přítomnosti velvyslance ČR v Indii na této akci přispěla k výraznému zviditelnění české účasti na IESS 2012 přítomnost náměstka ministra průmyslu a obchodu ČR M. Hovorky. NM M. Hovorka se stal hlavním řečníkem během inaugurace veletrhu a hlavním hostem galavečera při předávání celoindického ocenění nejlepším exportérům na závěr veletrhu