Velvyslanectví České republiky v Dillí

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká účast na veletrhu zdravotní techniky v Mumbaji

(Archivní článek, platnost skončena 02.06.2014 / 07:45.)

Dne 2. března 2012 navštívil Miloslav Stašek, velvyslanec České republiky v Dillí a obchodní rada ZÚ veletrh zdravotní techniky Medical Fair v Mumbaji. Jednalo se o veletrh a zároveň lékařskou konferenci v oborech diagnostika, rehabilitace, zdravotní technika, lékařské vybavení a zdravotní komponenty, který se v letošním roce konal již po osmnácté.

Veletrh se uskutečnil ve dnech 2. až 4. března 2012 v prostorách mumbajského výstaviště. Zúčastnilo se jej 350 vystavovatelů z 16 zemí a navštívilo je pět tisíc návštěvníků. Jedná se o největší výstavní a konferenční akci svého druhu v Indii.

Veletrhu se v letošním roce zúčastnili rovněž čeští vystavovatelé. Jejich účast zorganizovala Hospodářská komora Českérepubliky ve spolupráci s agenturou CzechTrade v rámci projektu Společná účast na specializovaných výstavách a veletrzích v zahraničí 2009 – 2012 (SVV). Technické zajištění českého stánku převzaly veletrhy Brno a kromě zástupce Hospodářské komory ČR a ředitele kanceláře agentury CzechTrade v Mumbaji byli na stánku přítomni zástupci společností BMT Medical Technology, s.r.o., Institutu pro testování a certifikaci, a. s, LASAK, s.r.o., LINET, a.s., MEDKONSULT, s.r.o., MZ Liberec, SICAR, TEBODIN, PATRON, RAVAK a rovněž zástupce Asociace výrobců a dodavatelů zdravotní techniky.

Zástupci ZÚ se zúčastnili slavnostního otevření českého stánku a projednali s účastníky možnost asistence zastupitelského úřadu při jejich aktivitách v teritoriu. Mimo jiné bylo dohodnuto, že se většina přítomných českých firem včetně Asociace výrobců a dodavatelů zdravotní techniky zúčastní veletrhu Madical Fair v březnu příštího roku v Dillí a ZÚ připraví pro účastníky v této souvislosti jednání na ministerstvu zdravotnictví, ve vybraných nemocnicích a na dalších institucích.