Velvyslanectví České republiky v Dillí

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy na veletrhu POWER GEN - indický energetický trh nabízí širokou možnost uplatnění

(Archivní článek, platnost skončena 12.05.2013.)

Ve dnech 19. až 21. dubna 2012 se na výstavišti Pragati Maidan v Novém Dillí uskutečnila výstava POWER GEN INDIA & CENTRAL ASIA. Součástí uvedené výstavy byl rovněž veletrh RENEWABLE ENERGY WORLD, INDIA a veletrh HYDRO VISION, INDIA.

Uvedená akce probíhala v pěti halách dillíského výstaviště a zúčastnilo se jí téměř 150 vystavovatelů z Indie i ze zahraničí.  Jednalo se již o jedenáctý ročník této výstavy. 

Letošního ročníku výstavy Power Gen India & Central Asia se zúčastnilo celkem deset českých firem. Šest z nich na společném stánku pod patronací CzechTrade, který se organizace společné účasti českých firem na této výstavě v letošním roce ujal a další čtyři firmy formou stánku samostatného. Na společném stánku vystavovaly vyjma pořádajícího CzechTrade společnosti, PBS Velká Bíteš, TTC Marconi, vítkovice Machinery Group, Z Group Steel Holding a Česká exportní banka. Samostatné stánky si připravily společnosti Fans, Wikov, ČKD Blansko Engineering a pod hlavičkou jihokorejské společnosti Doosan rovněž Škoda Energo. Účast českých firem na letošním ročníku veletrhu Power Gen India & Central Asia byla podpořena rovněž ze strany ZÚ Dillí, a to formou semináře a následných schůzek českých a indických firem a dále účastí českých firem na jednáních s představiteli indického ministerstva energetiky a ministerstva těžkého průmyslu.