Velvyslanectví České republiky v Dillí

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mise českých potravinářských firem v Indii

Osm českých firem z potravinářské, zpracovatelské a zemědělské oblasti se ve dnech 8.-13.10.2012 zúčastnilo podnikatelské mise po Indii, vedené náměstkem ministra zemědělství ČR Ing. Radkem Braumem. Účastníci mise navštívili obchodní centrum Mumbaí, kde jednalo o možnosti průniku prezentovaných výrobků do indických obchodních řetězců, a dále svazové státy Assám a Méghaláju na SV Indie, kde jednali o možnostech navázání obchodní a investiční spolupráce.

Ve dnech 8. - 13.10.20012 se v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie MZV uskutečnila mise zástupců českých firem z oblasti výroby potravin a nápojů, výroby zařízení pro potravinářský a zpracovatelský průmysl a z oblasti malé zemědělské techniky do Indie. Mise, kterou vedl náměstek ministra zemědělství ČR Ing. Radek Braum za doprovodu velvyslance ČR v Indii p. Miloslava Staška, byla připravena ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy ČR.

Účastníci mise navštívili Mumbaí, Dillí, Guwahati (Assám) a Shillong (Meghalaja) a setkali se s celou řadou obchodních partnerů, představiteli státní správy a zástupci obchodních komor států Maháráštra, Assám a Meghalaja. Cílem mise bylo umožnit setkání zástupcům českých firem z výše jmenovaných oblastí zemědělství a průmyslu s potenciálními obchodními partnery ve vybraných svazových státech Indie a nabídnout jim české produkty a služby.

Mise se zúčastnily české společnosti Agrofert (Synthesia), Brematech, Comperio, Čokoládovny Fikar, MPI Group, NEREZ Cidlina, Starlife a Vítkovice Machinery Group. Katalogovou formou se mise zúčastnily společnosti AG Food, Agra Group, Budějovický Budvar, Czech Beverage Industry Company, Devro, Hamé, Isoline, Kostelecké uzeniny, Mocca Export, Primátor, Seco Group, TIP, TPK Pribina, VARI a Zámecké vinařství Bzenec.

V Bombaji se účastníci mise setkali se zástupci maloobchodních řetězců RELIANCE INDUSTRIES Ltd., GODREJ NATUREL BASKET, BIRLA RETAIL LIMITED a se zástupci společnosti MAHINDRA Rovněž v Assámu a Meghalaje se účastníci mise setkali s obchodními partnery a absolvovali několik obchodních seminářů, kde představili své výrobky a služby.

Nabídnout své výrobky konkrétním zákazníkům bylo umožněno každému z účastníků mise a rovněž každého z účastníků mise se týká „povinnost“ připravit následné konkrétní nabídky a projekty pro indické obchodní partner, které vyplynuly z proběhlé mise.