Velvyslanectví České republiky v Dillí

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mise podnikatelů do indických států Tamilnadu, Kerala a Maharashtra

(Archivní článek, platnost skončena 12.05.2013.)

Ve dnech 19. až 23. března 2012 se uskutečnila mise českých firem převážně z oblasti strojírenství do indických svazových států Tamilnadu, Kerala a Maharashtra. Jejím smyslem bylo představit české podnikatele ve státech indického jihu, do kterých (s výjimkou Maharashtry) cestují české firmy jen v omezeném rozsahu, přestože se jedná o teritoria se značným obchodním potenciálem.

Mise bylo zorganizována Svazem průmyslu a obchodu České republiky a kromě zástupů SPaD ČR a ZÚ Dillí se jí zúčastnili zástupci České exportní banky a společností Mesing, Gumárny Zubří, Modřany Power, MPI Group a agentury CzechTrade. Obchodního semináře v Bombaji se dále zúčastnily společnosti TOS Varnsdorf, Pramet Tools, Šmeral Brno, Vítkovice JSC, STROS – Sedlčanské strojírny, LINET a zástupci Svazu strojírenské technologie, Českomoravské elektrotechnické asociace a rovněž zástupci agentur CzechInvest a CzechTourism.

Ve spolupráci s místními subjekty byly v průběhu mise zorganizovány celkem čtyři obchodní semináře. Partnerem pro seminář v Chennai ve státu Tamilnádu se stala pobočka CII (Confederation of Indian Industry), partnerem pro semináře v Cochinu ve státu Kerala se stala Kerala Chamber of Commerce a sdružení podnikatelů GDP (Forum for Growth, Development and Prosperity) a partnerem semináře v Bombaji se stala Indian Merchants´ Chamber. Obchodního semináře v Chennai se zúčastnilo padesát členů CII a dalších podnikatelů a semináře v Bombaji se zúčastnilo přibližně osmdesát firem. Rekordní počet podnikatelů, téměř sto čtyřicet, se sešel na semináři v Cochinu organizovaném Kerala Chamber of Commerce a dalších čtyřicet zástupců firem zde přišlo na setkání zorganizované sdružením podnikatelů GDP. Semináře byly organizovány formou prezentace přítomných českých firem, po které následovala bilaterální setkání s potenciálními obchodními partnery. Účast na seminářích svědčí o zájmů místní podnikatelské sféry o kontakt s partnery v ČR a potvrzuje skutečnost, že organizování setkání podobného druhu v uvedených státech má smysl.