Velvyslanectví České republiky v Dillí

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podpora ZÚ Dillí kandidatuře Prahy pro konání Světového kongresu dermatologů

Dne 6. prosince 2013 se na ZÚ Dillí uskutečnil společenský podnik na podporu kandidatury Prahy jako místa konání XXIV Světového kongresu dermatologie.

ZÚ Dillí zorganizoval dne 6.12.2013 společenskou akci pro cca 50 účastníků XI Mezinárodního kongresu dermatologů (Dillí, 4.-7.12.2013). Cílem akce bylo představit Prahu a ČR jako vhodného kandidáta pro pořádání Světového kongresu dermatologie v roce 2019.

Společenský podnik byl zorganizován z podnětu profesorky Jany Hercegové, vědeckého sekretáře České akademie dermatologie a současně prezidentky Evropské akademie dermatologie a venerologie. Záštitu nad touto společenskou akcí převzal M. Stašek, velvyslanec ČR v Indii.

Během večera byla účastníkům představena ČR (Praha) jako vhodné místo konání významných akcí incentivní turistiky a rovněž jako jedna ze zemí s pokročilým vývojem studia a léčby dermatologických chorob. Uznáním je pro ČR rovněž jmenování profesorky Jany Hercegové do čela Evropské akademie dermatologie a venerologie. Volba Prahy jako místa konání XXIV Světového kongresu dermatologie získává postupně širokou podporu a svým dílem k ní přispěla rovněž výše  uvedená akce.

Světový kongres dermatologie je pořádán 1x za 4 roky a účastní se jej 20 tis. dermatologů z celého světa. Vedle Prahy na pořadatele kongresu v r. 2019 kandiduje také Dubaj, Tokio nebo Dillí. Praha má však reálnou šanci uvedenou kandidaturu získat, neboť pořádání Světového kongresu rotuje po kontinentech a v Evropě se toto vrcholné setkání dermatologů naposledy uskutečnilo v roce 2002. Místem konání Světového kongresu dermatologů se stala v roce 2002 Paříž, dále Buenos Aires (2007), Soul (2011) a v roce 2015 se stane místem konání tohoto vrcholného setkání dermatologů Vancouver, kde bude v roce 2015 rozhodnuto o dalším pořadateli uvedeného kongresu.

Galerie


World Dermatology Congress Prague Bid