Velvyslanectví České republiky v Dillí

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace české energetiky v Dillí

(Archivní článek, platnost skončena 12.05.2013.)

Dne 18. 4. 2012 se v prostorách ZÚ Dillí uskutečnil seminář, jehož tématem byla prezentace českých podniků, které se přijely zúčastnit veletrhu PowerGen a situace v energetickém sektoru v Indii.

uvod p vv

Semináře se zúčastnilo 65 indických společností, které se pohybují v oblasti energetiky v Indii. Za českou stranu byli přítomni zástupci  CzechTrade, České exportní banky, Agile-Europe s.r.o., FANS a.s., PBS Velká Bíteš, TTC Marconi, Vítkovice Machinery Group, a.s., Škoda Power a Z Group Steel Holding (Železárny Veselí, a.s.). 

V úvodu přivítal účastníky velvyslanec ČR v Indii, Miloslav Stašek, který zdůraznil rostoucí důležitost indického trhu pro české exportéry. Závěrem své řeči pozval pan velvyslanec všechny účastníky do ČR na Brněnský strojírenský veletrh ve dnech 10. – 14. září 2012, v jehož rámci se bude konat India Show

Po úvodním slovu velvyslance vystoupil čestný host za indickou stranu, Peter Hassan, poradce Indické federace obchodních a průmyslových komor (FICCI). Pan Hassan vyzdvihnul dobrou rozvíjející se spolupráci indických a českých podnikatelů, jakož i rostoucí obchodní výměnu. Rovněž připomněl některé indické ekonomické úspěchy a vyjádřil naději v rostoucí roli FICCI při vytváření dalších mostů mezi Českou republikou a Indií.

Výše uvedené proslovy následovaly prezentace českých podniků a organizací určených k podpoře exportu. Po B2B setkáních se uskutečnila prezentace p. Bibhase Asara z univerzity v Mumbaji o energetickém sektoru v Indii a příležitostech pro české společnosti.

Příležitosti pro české společnosti vidí p. Asar ve formování strategických aliancí s konzultantskými společnostmi, případně s dodavateli, kde by české společnosti mohly hrát úlohu subdodavatelů. Z dalších aktivit bylo zmíněno pořádání prezentací vládním agenturám a jiným složkám státní správy, účast na sektorových veletrzích, vytvoření sítě místních zástupců formou smlouvy o zastupování a v neposlední řadě našim společnostem pomůže i posilování strategického vztahu ČR-Indie. Obnovitelné zdroje byly zmíněny pouze na okraj, neboť jejich zastoupení v energetickém spektru Indie je výrazně nejnižší – 10, 5 %, nicméně oblast zejména solární energie skýtá mnohé příležitosti.

            Prezentace českých energetických firem se uskutečnila za finančního přispění MZV ČR v rámci podpory ekonomické diplomacie.

publikum