Velvyslanectví České republiky v Dillí

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Účast ČR na Air Show v Hyderabadu - Let Kunovice se vrací na indický trh

(Archivní článek, platnost skončena 12.05.2013.)

Ve dnech 14. až 18. března 2012 se na letišti Begumpet v Hydarabádu, stát Andrapradesh, uskutečnil třetí ročník výstavy letecké techniky pod názvem India Aviation.

Zúčastnilo se jej dvě stě padesát vystavovatelů a přibližně šest tis návštěvníků. Organizátorem výstavy bylo Indické ministerstvo civilního letectví společně s Federací indických obchodních komor a průmyslu (FICCI). Výstava je jednou z nejvýznamnějších akcí svého druhu v oblasti civilní letecké dopravy a kromě výstavy samotné byla akce doplněna řadou konferencí, seminářů a workshopů. 

V letošním roce se uvedené výstavy zúčastnil rovněž český výrobce letadel LET (Aircraft Industries) Kunovice. LET Kunovice nabízí na indickém trhu svůj nejúspěšnější výrobek, malé dopravní letadlo L410. L410 vyhovuje podmínkám přepravy v Indi, kde je prozatím nabízena, vhodná je však rovněž pro přepravu turistů nebo pro záchranáře v Nepálu, Bhútánu, Bangladéši nebo na Srí Lance. Na těchto trzích na svoje úspěchy prozatím čeká, v Indii však již první úspěch zaznamenala. Na veletrhu v Hydarabádu byl podepsán první kontrakt na dodávku tří kusů L410 pro soukromého indického přepravce za 30 mil. USD. Další objednávky by měly následovat.