Velvyslanectví České republiky v Dillí

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Veletrh cestovního ruchu v Jaipuru - účast českých firem

(Archivní článek, platnost skončena 12.05.2013.)

V Jaipuru, v hlavním městě svazového státu Rajasthan, se ve dnech 15. – 17. dubna 2012 uskutečnila výstava s názvem GREAT INDIA TRAVEL BAZAAR´12 (GITB).

Jednalo se o výstavu uspořádanou pod záštitou indického Ministerstva turistiky a Federace indických obchodních komor a průmyslu (Federation of Indian Chambers of Commerce and Industry) zaměřenou na cestovní ruch. Zúčastnilo se jí dvě stě padesát zahraničních cestovních kanceláří z padesáti zemí a z indické strany více než pět se samostatných prodejců služeb z oblasti cestovního ruchu. Svým zaměřením se jednalo o akci propagující cestovní ruch v Indii a jejím cílem bylo představit Indii potenciálním zájemcům o služby v cestovním ruchu především ze zahraničí.

Letošního ročníku výstavy Great India Travel Bazaar´12 se zúčastnily také čtyři české firmy, a to ABSOLUTE SRI LANKA, AFRICAN WAYS, ALEXANDRIE a PPF CONSIERGE. Podle sdělení účastníků se během schůzek však nejednalo jen o příjezdové turistice a samotné stánky zahraničních účastníků vytvářely prostor pro tzv. Smart Marketing, v tomto případě propagaci pamětihodností a přírodních krás vlastní země. Uvedená akce, byť orientovaná zcela opačně, přispěla tedy svým dílem rovněž k propagaci České republiky jako vyhledávané turistické destinace.