Velvyslanectví České republiky v Dillí

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Možnosti uplatnění českých subjektů v rámci projektů vnější spolupráce EU

(Archivní článek, platnost skončena 17.04.2013.)

Rozvojová pomoc zemí EU Indii se soustředí zejména na zdravotnictví (cca 40%), na rozvoj vzdělanosti (cca 22%), zbytek tvoří sektorální ekonomické projekty, projekty na potlačení chudoby.

Informace, jakým způsobem lze participovat na projektech rozvojové spolupráce jsou k dispozici na následujících odkazech.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Návrhy se předkládají prostřednictvím Europeaid v Bruselu. Je třeba, aby čeští zájemci sami pravidelně čerpali dostupné informace, Action Fiches bývají publikovány na stránkách projektů ke konkrétnímu teritoriu.

Informační systém grantů je poměrně jednoduchý a lze jej nastavit tak, aby zájemcům byla doručena upozornění na oblast jejich působení. Na stránce Europeaid lze nalézt celou řadu informací, které mohou využít.

Informace, jakým způsobem lze participovat na projektech rozvojové spolupráce v Indii a jakým způsobem žádat o granty jsou dostupné na následující stránce:

Europeaid - Indie

Pro další přiakreditované země ZÚ Dillí jsou informace zveřejňovány na následujících webových stránkách:

Nepál

Europeaid - Nepál

Srí Lanka

Europeaid - Šrí Lanka

Bangladéš

Europeaid- Bangladéš

Bhútán

Europeaid - Bhútán

Maledivy

Europeaid - Maledivy

 

Vhodným zdrojem informací o chystaných ekonomických misích, kde je možné navázat zajímavé kontakty právě s externími konzultanty je European Business and Technology Centre, které vzniklo pod Eurochambers a své pobočky otevřelo kromě Dillí také v Mumbaji, Bangalore a v Kalkatě.