Velvyslanectví České republiky v Dillí

česky  english 

rozšířené vyhledávání

img_9269_medium
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká účast na strojírenském veletrhu IESS 2014 v Mumbaí

Kdy: 22.01.2014 - 24.01.2014, Kde: Hall 1, Bombay Exhibition Centre, Mumbai

České firmy se v lednu 2014 zúčastnily 3. ročníku strojírenského veletrhu „India Engineering Sourcing Show“ v Mumbaí.

Ve dnech 22.-24.1.2014 proběhl na výstavišti v Mumbaí 3. ročník strojírenského veletrhu India Engineering Sourcing Show (IESS), kterého se zúčastnilo 300 vystavovatelů z Indie a zahraničí (USA, Kanady, Blízkého východu, JAR atd.). Ze zemí střední a východní Evropy bylo na letošním ročníku výstavy zastoupeno kromě České republiky rovněž Bulharsko.   Partnerskou zemí letošního roku se stalo společenství COMESA (The Common Market for Eastern and Southern Africa).

ČR byla v r. 2013 partnerskou zemí IESS, kde se prezentovalo více než 40 českých firem. V letošním roce byla ČR na veletrhu IESS zastoupena stánkem Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, v rámci kterého se prezentovaly rovněž české firmy ZKL Bearings, Watersavers, Vari, JSL - Trade a katalogově zde byly zastoupeny další české firmy (ČR se na veletrhu IESS prezentuje ve větším rozsahu vždy každý druhý rok). Expozice oživily exponáty firmy Šenýr - Bijoux, které připomněly tradici českého skla. Jako dekorace byly na stánku využity výrobky dalších sklářských firem (Halama, Jiří Pačínek atd.), které jsou součástí trvalé výstavy českého skla v Mumbaí.

Českou expozici na veletrhu IESS otevíral v letošním roce velvyslanec M. Stašek, který na okraj veletrhu a jednal s organizátorem EEPC o účasti Indie na mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně v roce 2014.

Během veletrhu se velvyslanec M. Stašek sešel rovněž s náměstkyní ministra pro ekonomiku a energetiku Bulharska Annou Yaneva a dále s představiteli dalších zemí přítomných na výstavě.

galerie


IESS 2014