Velvyslanectví České republiky v Dillí

česky  english 

rozšířené vyhledávání
img_9324_medium
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká účast na veletrhu tvářecích strojů IMTEX v Bangalore

Kdy: 23.01.2014 - 28.01.2014, Kde: International Exhibition Centre, Bangalore

ČR byla letos opět hojně zastoupena na veletrhu tvářecích strojů IMTEX Forming 2014, kterého se zúčastnilo osm českých subjektů.

Ve dnech 23.-28.1.2014 se v Bangalore uskutečnil veletrh tvářecích  strojů IMTEX (Indian Metal-Cutting Tool Exhibition) Forming 2014.

Na veletrhu IMTEX jsou každoročně zastoupeny rovněž české firmy a výjimkou nebyl ani letošní ročník. ČR se zúčastnila formou oficiální účasti, která byla zorganizována a dotována ze strany Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Na společném českém stánku vystavovali Smetal Brno, Gearspect Group, TOS Varnsdorf, N.KO, CWA a Svaz strojírenské technologie, svá zastoupení zde měl rovněž CzechTrade a CzechInvest.

Slavnostní inaugurace veletrhu se zúčastnil M. Hovorka, náměstek ministra průmyslu a obchodu a M. Stašek, velvyslanec ČR v Indii, kteří také jednali při této příležitosti s představiteli pořádající asociace IMTMA (Indian Machine Tool Manufacturers’ Association).

o možnosti uzavření strategického partnerství mezi IMTMA a Svazem strojírenských technologií.

IMTEX probíhá v Bangalore každoročně s alternativním zaměřením na stroje obráběcí a na stroje tvářecí, a pravidelně bývá doplněna veletrhem řezných nástrojů Tooltech. Již 17. ročník veletrhu IMTEX se letos konal na ploše 30 tis. m2 a přilákal k účasti na 500 indických a zahraničních vystavovatelů z 24 zemí, jejichž expozice shlédlo na 40 tis. účastníků. Svým rozsahem se jedná o jeden z největší veletrhů svého druhu v Indii a místem setkávání světových výrobců tvářecích strojů a jejich obchodních partnerů.

Česká republika patří k zemím tradičně vyrábějícím a vyvážející obráběcí a tvářecí stroje a Indie je jedním z dlouhodobých odběratelů těchto výrobků.

galerie


IMTEX Bangalore 2014