Velvyslanectví České republiky v Dillí

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy na veletrhu obráběcích strojů IMTEX 2013 v Bangalore

(Archivní článek, platnost skončena 05.02.2014.)

Kdy: 24.01.2013 - 30.01.2013, Kde: Bangalore International Exhibition Centre (BIEC), Bangalore

Veletrh obráběcích strojů IMTEX v Bangalore patří mezi nejnavštěvovanější indické veletrhy. I letošní 16. ročník IMTEX 2013 ve dnech 24.-30.1.2013 zaznamenal zájem českých firem, kterých do Bangalore přijelo celkem 13.

Účast českých firem na veletrhu v jihoindické Karnátace také osobně podpořil velvyslanec ČR Ing. Miloslav Stašek  a vedoucí obchodního úseku ZÚ Dillí Ing. Jiří Janíček, kteří Bangalore navštívili ve dnech 28.-30.1.2013.

Na letošním ročníku veletrhu obráběcích strojů IMTEX vystavovalo celkem 13 českých firem, což dokládá pozici českých výrobců obráběcích strojů a řezných nástrojů na indickém trhu. Jednalo se o oficiální účast ČR, na které byli přítomni rovněž zástupci Svazu strojírenské technologie, agentur CzechTrade a CzechInvest a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Na společném stánku České republiky vystavovali na veletrhu IMTEX v letošním roce výrobci obráběcích strojů KOVOSVIT MAS a.s, N.KO spol. s r.o., STROJÍRNA TYC s r.o., TOS KUŘIM-OS, a.s., TOS VARNSDORF a.s., WEILER Holoubkov, GEARSPECT GROUP a své zastoupení zde měl rovněž CZECHTRADE a CZECHINVEST.

Samostatný stánek měl na veletrhu IMTEX 2013 v rámci ostatních asociací SVAZ STROJÍRENSKÉ TECHNOLOGIE ČR (SST), zastoupený ředitelem P. Zemánkem, a samostatné expozice, případně expozice společné s indickým zástupcem, měli a veletrhu rovněž další čeští výrobci obráběcích strojů: ŠKODA MACHINE TOOL, ČKD BLANSKO-OS, a.s. (společně s dlouholetým indickým dovozcem Batliboi), TAJMAC-ZPS a.s., SLOVÁCKÉ STROJÍRNY a.s, - TOS ČELÁKOVICE, FERMAT a společnost VH-SERVICES, s r.o.

Vývoz obráběcích strojů do Indie tvoří jednu z nejsilnějších, a pokud jde o účast firem, jednu z nejvíce zastoupených položek českého exportu do Indie.