Velvyslanectví České republiky v Dillí

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Postup v případě ztráty či odcizení cestovního pasu v Indii

  1. Ztrátu či odcizení je nezbytné nahlásit na policejní stanici v místě ztráty pasu. Policie vystaví tzv. „police report“ – policejní hlášení o ztrátě/odcizení pasu v písemné podobě. Akceptovatelné v angličtině či hindštině s razítkem a podpisem.
  2. Ztrátu či odcizení je potřeba oznámit na Velvyslanectví ČR v Dillí. Buďto emailem na adresu delhi.consular@gmail.com nebo telefonicky na čísle +91-11-24155205 (v úředních hodinách Po-Pá 8.30-12.30/13.30-16.30) nebo na tísňovou linku ZÚ Dillí +91 9910999460 mimo pracovní dobu, o víkendech a svátcích. S žadatelem o náhradní cestovní doklad (NCD) bude sjednána schůzka pro vyřízení NCD na ZÚ Dillí.
  3. Občan ČR se musí dostavit do Dillí, ostatní úřady členských států EU mimo Dillí náhradní cestovní doklady občanům EU nevydávají, neboť ČR má zastupitelský úřad v Indii.
  4. Vyřízení potvrzení o ubytování v Dillí. V místě pobytu v Dillí vyplní hotel tzv. C-FORM, který je nezbytný pro získání výjezdního víza. Tento formulář je potřeba od hotelu vyžádat.
  5. Žadatel se dostaví na ZÚ Dillí, kde mu bude vystaven náhradní cestovní doklad pro cestu do ČR s maximální platností 3 měsíce.

Pro vystavení NCD jsou potřeba následující náležitosti:

2 pasové fotografie

police report

kopie ztraceného/odcizeného pasu (v případě, že občan ČR kopii nemá, řeší se operativně na ZÚ Dillí)

kopie indického víza (v případě, že ji občan nemá, řeší se operativně na ZÚ Dillí)

Správní poplatek v hotovosti INR (cca 1100 INR,- poplatek se mění dle aktuálního kursu indické rupie a české koruny) Po obdržení NCD je nezbytné se osobně dostavit na oddělení indické imigrační policie v Dillí (FRRO).

Úřední hodiny FRRO Dillí po – pá 09.30 – 13.30 a 14.00 – 16.00. Žadatel o výjezdní vízum (EXIT VISA) se musí nejprve přes online formulář na internetu zaregistrovat. (Registrace je prováděna za poplatek 100, - INR na FRRO Dillí).

Na FRRO Dillí předloží žadatel o výjezdní vízum následující dokumenty:

4 fotografie

vytištěný a podepsaný online formulář

police report

dopis z ambasády potvrzující nahlášení ztráty/odcizení +1kopie NCD

1kopii potvrzení o ubytování – C-FORM z hotelu

1kopii kopie ztraceného pasu, kopie indického víza, kopie letenky pro odlet z Indie

Vyřízení výjezdního víza trvá 1- 2 dny (odvíjí se od části dne, kdy byla žádost podána), je bezplatné a jeho platnost je přímo vázána na den odletu z Indie.

Pouze s platným NCD a EXIT VISA je možné opustit Indii.