Velvyslanectví České republiky v Dillí

česky  english 

rozšířené vyhledávání

presentation_of_credentials_ceremony_3
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec M. Stašek předal pověřovací listiny v Bhútánu

Dne 15.8.2013 předal vv M. Stašek pověřovací listiny do rukou Jeho královského Veličenstva Jigme Khesar Namgyel Wangchuck/a.

Po navázání diplomatických styků s Bhútánem v prosinci 2011 se tak velvyslanec M. Stašek stal předáním pověřovacích listin historicky prvním akreditovaným velvyslancem ČR v Bhútánu. Ceremonie se odehrávala ve velice tradičním duchu za zpěvu buddhistických mnichů a účasti vysokých královských hodnostářů.

Na ceremonii předání listin navázala audience u bhútánského monarchy Jigme Khesar Namgyel Wangchuck/a. Králi je ČR známa díky svému automobilovému a obrannému průmyslu, jakož i sklářskému průmyslu a král vyjádřil záměr navštívit ČR.

Velvyslanec M. Stašek v Bhútánu dále jednal s premiérem Tsheringem Tobgayem, ministrem zahraničních věcí Rinzinem Dorge, ministrem vnitra a kultury Damchoem Dorji, ministryní práce a lidských zdrojů S. Dorji Choden, ministrem pro ekonomické záležitosti N. Wangchuck, předsedou Národní komise pro životní prostředí Ugyenem Tshewangem, prvním náměstkem ministra zahraničních věcí Yeshey Dorji, vedením Textilního muzea v Thimphu, ředitelem národní letecké společnosti Druk Air Rinzinem Dorji a členy představenstva bhútánské soukromé společnosti Tashi Group.

Jednání byla vhodnou příležitostí navázat užší kontakt s novou bhútánskou vládou, která vzešla z parlamentních voleb konaných 13.7.2013.

Galerie


Bhutan Presentation of Letter of Credentials