Velvyslanectví České republiky v Dillí

česky  english 

rozšířené vyhledávání

minister_of_foreign_affairs_mr_j_kohout
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Bilaterální návštěva ministra zahraničních věcí J. Kohouta v Indii

Ministr zahraničních věcí ČR J. Kohout navštívil ve dnech 7.-8.11. 2013 v Indii, která byla druhou zastávkou v rámci jeho cesty po zemích jižní Asie s cílem potvrdit stávající dynamiku bilaterální relace a přenést probíhající politický dialog na nejvyšší úroveň. Dne 11.11.2013 se ministr J. Kohout zúčastnil zasedání ministrů zahraničních věcí zemí ASEM.

Pana ministra J. Kohouta během návštěvy doprovázel ministr kultury J. Balvín spolu se zástupci vedení MK ČR, GŘ NM M. Lukešem, představiteli filmového průmyslu, dále pak náměstek ministra životního prostředí T. Tesař, předseda zahraničního a bezpečného výboru Senátu ČR J Regec, M. Okrouhlý z MPaO, ředitel ZOO Praha M. Bobek, početná podnikatelská delegace organizovaná HK ČR a zástupci českých HSP.

Program jednání a přijetí měl za cíl podpořit úsilí českých společností na získání významných ekonomických projektů v Indii a podpořit stávající spolupráci v oblasti kultury a turistického ruchu. JK se za tímto účelem sešel k bilaterálním jednáním s ministrem zahraničních věcí S. Churšídem, ministrem průmyslu, obchodu a textilu A. Šarmou a ministrem těžkého průmyslu a státních podniků P. Patelem. Náměstek ministra životního prostředí T. Tesař se sešel k separátnímu jednání s náměstkem ministryně životního prostředí a ředitelem Central ZOO Autority Indie Bishanem S. Bonalem (Member Secretary) a Dr. Brij K. Guptou (Evaluation Officer). Jednání se zúčastnil také ředitel ZOO Praha, pan Miroslav Bobek.

Pan ministr v rámci programu zahájil společně s indickou ministryní kultury K. Katoch a ministrem kultury J. Balvínem při tónech Šporkova Quarteta výstavu „České hrady“ v nejprestižnější památce Indie v Červené pevnosti.

Pan ministr rovněž v rámci svého programu zahájil Česko-indické ekonomické fórum, v rámci něhož společnost Královopolská RIA podepsala kontrakt na výstavbu dvou paro-plynových elektráren v celkové hodnotě 0,5 mld. EURo.

Dne 11.11.2013 se ministr J. Kohout vystoupil na 11. zasedání ministrů zahraničních věcí multilaterálního fóra ASEM (Asia - Europe Meeting), na jehož okraj proběhlo také jednání s ministryní zahraničních věcí Bangladéše Dípu Móní, setkání se ministry zahraničních věcí V4 + Japonsko atd.

Galerie


Minister of Foreign Affairs Mr. Jan Kohout in India