Velvyslanectví České republiky v Dillí

česky  english 

rozšířené vyhledávání

ministry_of_urban_development_1
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mise českých vodohospodářských firem v Indii

Ve dnech 5. až 8. května 2014 se uskutečnila prezentační mise českých firem z oblasti vodohospodářství v Indii. Čtyřdenní mise byla realizována jako projekt ekonomické diplomacie ZÚ Dillí pro rok 2014.

V rámci programu, který se konal v Dillí a v Čandígarhu, proběhly prezentační semináře ve spolupráci s obchodními a hospodářskými komorami CII a PHD. Současně se reprezentanti českých firem setkali s představiteli centrální správy (ministerstvo pro pitnou vodu a sanitaci, ministerstvo pro městský rozvoj) i zástupci vlád svazových států Paňdžáb (ministr pro průmysl a obchod, Punjab Invest) a Harijána (premiér Bhupinder Singh Hooda, ministr pro obnovitelné zdroje Harmohinder Singh Chatha energie, ministr pro energetiku Ajay Singh Yadav, ministr průmyslu Randeep Singh Surjewala). Účastnické firmy navštívily v Dillí rovněž veletrh Aquatech konaný ve dnech 6. - 8. 5. 2014.

 

 

Z jednání se státními představiteli i ministry svazových států vyplynulo, že o obor vodního managementu, technologie čištění vody a kontroly vodovodních systémů, jakož i související technologie, je v Indii velký zájem. Pro české firmy se tak otevírá možnost zapojit se do rozšiřování i modernizace stávající indické vodovodní infrastruktury.

Galerie


Mise vodohospodářských firem květen 2014