Velvyslanectví České republiky v Dillí

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka v Indii

Ve znamení povýšení ekonomického dialogu na ministerskou úroveň

Ve dnech 9.-11.10. 2011 se uskutečnila oficiální návštěva ministra průmyslu a obchodu M. Kocourka v Indii, během které jej doprovázela delegace hospodářského výboru PSP ČR a 50 členná podnikatelská delegace. Během své návštěvy se p. ministr setkal s celou řadou indických ministrů a partnerů a inauguroval spuštění nového modelu Škoda Rapid na indický trh.

Ministra průmyslu a obchodu ČR Martina Kocourka na jeho návštěvě v Indii doprovázela čtyřčlenná delegace hospodářského výboru PSP ČR vedená jejím předsedou M. Urbanem, náměstek ministra průmyslu a obchodu M. Hovorka, náměstek ministra životního prostředí I. Hlaváč a 50tičlenná podnikatelská delegace, ve které byly zastoupeny především firmy z oboru energetiky a těžkého strojírenství. Ministr Kocourek se během své návštěvy sešel s ministrem průmyslu, obchodu a textilu A. Sharmou, státním ministrem pro energetiku K.C. Venugopalem, ministrem pro vědu a výzkum D.N. Deshmukhem,  ministrem uhelného průmyslu P. Jaiswalem a náměstkem ministra těžkého strojírenství S. Sundareshanem.

P. ministr také zahájil podnikatelský seminář organizovaný ZÚ ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy ČR a Konferederací indického průmyslu (CII). V rámci ekonomického fóra podepsaly české firmy pět dohod o spolupráci s indickými partnery v oblasti dodání investičních celků (pivovar), modernizace obráběcích strojů a dodání těžební techniky. Během návštěvy  proběhly prezentace  nejvýznamnějších indických konglomerátů, které již v ČR investují či začínají se spoluprací s českými společnostmi. Na závěr návštěvy se uskutečnila recepce pořádaná vv M. Staškem, během které byl představen nový automobil Škoda Rapid, který se začne prodávat na indickém trhu v listopadu 2011 a byly prezentovány regiony ČR, jejich kuchyně, produkty.

Nejdůležitějším výsledkem jednání p. ministra bylo rozhodnutí o povýšení Smíšené hospodářské komise na ekonomický dialog na ministerské úrovni, který bude probíhat pravidelně každý rok. ČR je vůbec první zemí ve střední Evropě, se kterou Indie přistoupila na tento nejvyšší formát ekonomického dialogu. Ministr obchodu IN také přislíbil navštívit ČR na jaře 2012 v doprovodu podnikatelské delegace a potvrdil zájem Indie na tom, aby se stala partnerskou zemí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně na podzim 2012.          

Galerie


Ministr Kocourek v Indii