Velvyslanectví České republiky v Dillí

česky  english 

rozšířené vyhledávání
ambassador_mr_m_stasek_with_governor_of
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec M. Stašek navštívil Čhattísgarh

Ve dnech 10.-11.9.2013 vykonal velvyslanec M. Stašek služební cestu do svazového státu Čhattisgarh, kde se zúčastnil za ČR mezinárodní konference o cestovním ruchu. V Raipuru se setkal se zástupci svazové vlády a hospodářských komor.

Během vůbec první návštěvy velvyslance M. Staška v Čhattísgarhu se velvyslanec zúčastnil konference o cestovním ruchu (National Nish Tourism Summit), během něhož byla představena ČR jako atraktivní turistická destinace v srdci Evropy.

Velvyslanec M. Stašek se setkal rovněž s představiteli místní vlády s guvernérem S. Dutt/em, předsedou vlády Dr. R. Singh/em, předsedou Parlamentu R. Choubey/em, ministrem zemědělství Ch. Sahu, ministrem cestovního ruchu B. Agarwal/em, představitelem ministerstva vodních zdrojů H.R. Kutare/m, výkonným ředitelem Chhattisgarh Tourism Board S. Sundrani/m a rovněž s profesorským sborem Pandit Ravi Shankar Shukla University. Dále s S.K. Misrou. O možnostech obchodní spolupráce velvyslanec M. Stašek jednal s prezidentem Chhattisgarh Chamber of Commerce & Industries a rovněž s představiteli PHD Chamber of Commerce.

Čhattísgarh je centrem těžby uhlí, výroby oceli a výroby elektrické energie, pro rozsáhlé pěstování rýže je zároveň nazýván obilnicí východní Indie. Rozvoj cestovního ruchu má v tomto svazovém státu nevyužitý potenciál, kterému brání přítomnost militantního naxalistického hnutí. Dodávky výrobků českých firem zejména do oceláren a hutních provozů mají v Čhattísgarhu svoji tradici a rovněž v současné době nabízí tento stát českým firmám možnost širokého uplatnění např. v oblasti těžby uhlí, dodávek zemědělského zařízení a odkupu zemědělských plodin, civilního letectví, infrastruktury nebo výzkumu.

Galerie


Chattisgarh