Velvyslanectví České republiky v Dillí

česky  english 

rozšířené vyhledávání

ambassador_mr_stasek_with_chairperson_of
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec M. Stašek navštívil v dubnu 2014 Nepál

Velvyslanec M. Stašek uskutečnil ve dnech 8.-11.4.2014 oficiální návštěvu Nepálu, v rámci které dne 9.4.2014 zahájil společně s ministrem kultury Nepálu Bhim Prasad Acharya/ou výstavu „České hrady“ a v rámci oficiálních jednání se setkal s několika představiteli nepálské vlády.

Velvyslanec M. Stašek byl v Káthmándú přijat předsedou Ústavodárného shromáždění p. Subas Chandra Nembang/em, ministrem zahraničních věcí p. Mahendra Bahadur Pande/m, ministrem kultury, cestovního ruchu a civilního letectví p. Bhim Prasad/em Acharya/ou, ministryní energetiky pí Radha/ou Kumari Gyawali, ministrem průmyslu p. Karna/ou Bahadur Thapa/ou, setkal se rovněž s ministrem obchodu p. Sunil Bahadur/em Thapa/ou, místopředsedkyní Ústavodárného shromáždění pí Onsari Gharti a šéfem Úřadu vlády p. Leela Mani Paudyal/em.

Velvyslanec M. Stašek se rovněž setkal s členy vedení Konfederace nepálského průmyslu, s nimiž projednal možnosti obchodní spolupráce.

M. Stašek jednal také se zástupcem think-tanku „Saferworld“ p. Chiran Jung Thapa/ou a dále rovněž s neziskovou organizací „Conscious Media Forum" - realizátorem projektu transformační spolupráce v Nepálu pro r. 2014, který bude v letošním roce pořádat školení pro začínající novinářky v Nepálu. 

Návštěva velvyslance M. Staška byla společně s kulturními aktivitami mediálně pokryta, p. velvyslanec poskytl mj. rozhovor do zvláštního programu věnovanému ČR pro „Himalaya TV“.

Návštěva velvyslance M. Staška v Nepálu ve dnech 8.-11.4.2014 se uskutečnila v klíčovém období etablování nové vlády, která cítí břemeno odpovědnosti podpory voličů, kteří hlasovali v r. 2013 v protestu vůči již neakceptovatelným neúspěchům na politické scéně.

V obchodní oblasti zdůraznil velvyslanec M. Stašek během setkání se všemi partnery zájem ČR na podpoře obchodní výměny. Pozitivní signál v této souvislosti představuje postupný nárůst českých investic v Nepálu. Kromě Škoda Auto otevřely v Káthmándú své pobočky české firmy ZKL Bearings, letadla L-410 bude pro společnost GomaAir dodávat český výrobce LET Kunovice.

Galerie


Ambassador Mr. Miloslav Stašek visit to Nepal, April 2014