Velvyslanectví České republiky v Dillí

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vzájemné vztahy a návštěvy státních představitelů

Navázání diplomatických styků:

Indie: 1.1. 1993

Bangladéš: 1.3. 1993

Srí Lanka: 15.2. 1993

Nepál: 1.1. 1993

Maledivy: 1.1. 1993

Bhútán: 2.12.2011


Vzájemné návštěvy mezi představiteli států

INDIE ČR představitelé do Indie
15. 3. 1993 ministr průmyslu a obchodu Vladimír Dlouhý
20.-21.6.1993 ministr zahraničí Josef Zieleniec
7.-11.2.1994 prezident Václav Havel
29.3.1996 náměstkyně ministra zahraničí Helena Bambasová
11.4.1997 náměstek ministra zahraničí Cyril Svoboda
17.10.1997 ministr průmyslu a obchodu Karel Kuhnl
9.-12.3.1999 předseda poslanecké sněmovny Václav Klaus
9.- 13.2.2001 ministr obrany Vladimír Vetchý
11.-14.3.2001 premiér Miloš Zeman
11.-14.3.2001 ministr průmyslu a obchodu Miroslav Grégr
11.-14.3.2001 ministr financí Pavel Mertlík
11.-14.3.2001 ministr zemědělství Jan Fencl
27.-31. 8.2002 ministr průmyslu a obchodu Jiří Rusnok
4.-8.1.2003 náměstek ministra průmyslu a obchodu Miroslav Somol
3.-7.2.2003 ministr průmyslu a obchodu Jiří Rusnok
3.-7.2.2003 ministr obrany Jaroslav Tvrdík
15.-21.11.2003 parlamentní delegace Poslanecké sněmovny a Senátu
12.-19.12.2004 náměstek ministra průmyslu a obchodu Miroslav Somol
7.-13. 2.2005 místopředseda vlády a ministr dopravy Milan Šimonovský
5.-6. 9.2005 náměstek ministra zahraničí Pavel Svoboda
6.-13. 11.2005 prezident Václav Klaus
17.-19.1.2006 premiér Jiří Paroubek
11.3.-15.3.2007 náměstkyně ministra zahraničí Helena Bambasová
18.-21.11.2007 ministr zahraničí K. Schwarzenberg
2.-6.12.2007 předseda Senátu P. Sobotka
13.-17.11.2008 ministr průmyslu a obchodu Říman
20.1.2009 náměstek ministra životního prostředí K. Bláha (EU Troika)
5.2.2009 oficiální návštěva ministra životního prostředí M. Bursík (CZ PRES)
6.-12.12.2009 pracovní návštěva náměstka MŠMT V. Růžičky
16.-22.2.2010 náměstek ministra zahraničních věcí H. Kmoníček (DEFEXPO)
11.-12.5.2010 náměstek ministra průmyslu a obchodu L. Vaněk (České technologické dny)
23.-26.5.2010 náměstek ministra průmyslu a obchodu M. Hovorka
28.-29.10.2010 náměstek ministra životního prostředí Ivo Hlaváč
25.-28.10.2010 náměstek ministra dopravy Ivo Vykydal
31.10.-3.11.2010 náměstek ministra průmyslu a obchodu M. Hovorka (8. Česko-indická smíšená ekonomická komise)
20.-26.1.2011 náměstek ministra průmyslu a obchodu M.Hovorka (veletrh IMTEX 2011 Bangalore)
8.-13. 5.2011 oficiální návštěva předsedy Senátu Parlamentu ČR M. Štěcha v Dillí a Bombaji
6.-7.6.2011 politické konzultace náměstka ministra zahraničních věcí T. Duba
27.-28. 9.2011 návštěva náměstka ministra obrany ČR pro akvizice a vyzbrojování JUDr. R. Blažka (4. zasedání společného obranného výboru)
9.-11.10.2011 oficiální návštěva ministra průmyslu a obchodu M. Kocourka v doprovodu delegace hospodářského výboru PSP ČR a podnikatelské delegace
22.-24.3.2012 návštěva náměstka ministra průmyslu a obchodu M. Hovorky (účast na strojírenském veletrhu India Engineering Sourcing Show v Bombaji)
28.-30.3.2012 návštěva ministra obrany A. Vondry v doprovodu podnikatelské delegace (účast na DEFEXPO)
8.-13.10.2012 náměstek ministra zemědělství Ing. Radek Braum
11.-15.3.2013 ministr průmyslu a obchodu MUDr. Martin Kuba
7.-11.11.2013 ministr zahraničních věcí J. Kohout a ministr kultury J. Balvín
   
INDIE Indičtí představitelé do ČR
říjen 1996 indický prezident Š.D. Šarma
červen 2000 předseda indického parlamentu G.M.C. Balayogi
únor 2002 státní ministr zahraničních věcí Omar Abdulláh
září 2002 ministr těžkého strojírenství B. V. Patil
červen 2003 ministr energetiky A. Geete
září 2003 státní  ministr zahraničních věcí D. Singh
říjen 2003 ministr obrany G. Fernandes
8.-9.9.2008 státní ministr zahraničních věcí A. Šarma
říjen 2008 ministr průmyslu a obchodu K. Náth
29.6.2009 ministr zahraničních věcí S.M.Krishna (Trojka EU-Indie)
26.2.2010 náměstek ministra zahr. věcí V. Katju (meziministerské konzultace)
6.-8.6.2010 M. H. Ánsárí, viceprezident a předseda Horní komory parlamentu
listopad 2010 NGŠ a velitel letectva P.V. Naik
24.-25.6.2011 předseda Indické atomové komise a státní ministr pro jadernou energetiku Dr. Srikumar Banerjee
13.-16.6.2011 ministr uhlí Sriprakash Jaiswal
9.-11.9.2012 ministr obchodu Ánand Šarma
31.10.-3.11.2012 státní ministryně zahraničních věcí Preneet Kaurová
   
SRÍ LANKA  
13.-16.8.1999 náměstek ministra zahraničí H. Kmoníček (Indie, Pákistán, Srí Lanka, Maledivy)
23.-25.1.2001 náčelník Generálního štábu AČR J. Šedivý 
13.-16.2.2001  ministr obrany V. Vetchý
13.-14.3.2005 náměstek ministra zahraničí  P. Svoboda (tsunami)
20.6.2007 státní tajemník Palitha Kohona (setkal se NMPAO Baštou)
27.6.2007 předseda parlamentu W.J.M. Lokkubandara
12.-13.11.2007 státní tajemník Palitha Kohona (politické konzultace s NM1 T. Pojarem)
12.-13.5.2009 náměstkyně ministra H. Bambasová (přijetí ministrem zahraničních věcí na okraj Trojky EU)
28.-29.3.2011 ministr zahraničních věcí Prof. G. L. Peiris
16.-18.4.2011 náměstek ministra životního prostředí Ivo Hlaváč
8.-11.5.2011 ministr ropného průmyslu Sushil Premajayantha
1.-5.6.2011 náměstek ministra zahraničních věcí T. Dub (politické konzultace)
13.10.2011 oficiální návštěva ministra průmyslu a obchodu M. Kocourka v doprovodu hospodářského výboru PS P ČR a podnikatelské delegace
21.-23.3.2012 návštěva 1. náměstka ministra zahraničních věcí Srí Lanky N. Perery v ČR v doprovodu parlamentní delegace Srí Lanky
19.-24.11.2012 návštěva členů zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
6.-7.11.2013 ministr zahraničních věcí J. Kohout a ministr kultury J. Balvín
   
NEPÁL  
27.-28.6.2001 náměstek ministra zahraničních věcí Hynek Kmoníček
19.-31.3.2006 vrchní ředitelka MZV Helena Bambasová
2.-6.11.2011 oficiální návštěva náměstků ministra životního prostředí I. Hlaváče a T. Tesaře v doprovodu podnikatelské delegace
9.-12.3.2013 podnikatelská delegace vedená velvyslancem ČR M. Staškem
   
BANGLADÉŠ  
2001   vrchní ředitel Husák
8.-9.6.2009 náměstkyně ministra zahraničních věcí H. Bambasová (vedoucí delegace Trojky EU)
10.-11.3.2013 ministr průmyslu a obchodu MUDr. Martin Kuba
   
MALEDIVY  
16.-19.8.1999 náměstek ministra zahraničí Hynek Kmoníček             
   
   
BHÚTÁN  
29.6.-2.7.2001 náměstek ministra zahraničí Hynek Kmoníček             
8.3.-11.3.2007 náměstkyně ministra zahraničních věcí Helena Bambasová      
6.-9.2.2013 náměstek ministra životního prostředí Ing. Tomáš Tesař v doprovodu podnikatelské delegace
8.-10.11.2013 ministr zahraničních věcí J. Kohout