Velvyslanectví České republiky v Dillí

česky  english 

rozšířené vyhledávání
euff_nepal2_2014_medium
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český film „Tajnosti“ putoval s Filmovým festivalem EU do Nepálu

Na Evropském filmovém festivalu v Káthmándú ve dnech 20.-23.2.2014 byl uveden český fim „Tajnosti“ od režisérky Alice Nellis.

Ve dnech 20.-23.2.2014 se v nepálském Káthmándú v kinosále QFX Kumari Hall uskutečnil 3. ročník Evropského filmového festivalu, který se s názvem „Celebrating Women“ věnoval oslavě žen a širšímu pojetí ženské tématiky. Festival organizovaný společně ČS EU v Dillí a Káthmándú se ve stejném formátu představil již v Indii v r. 2013, následně putoval v únoru 2014 do Nepálu. Letošního 3. ročníku Evropského filmového festivalu se celkem zúčastnilo 16 ČS EU (UK, DK, DE, IT, FR, FI, SK, LT, HU, AT, BG, CZ, PT, ES, NL, SE), jejichž filmy byly promítány v průběhu čtyř dní v hlavním kinosále Káthmándú.

Česká republika se festivalu účastnila filmem „Tajnosti“, který byl promítán dne 22.2.2014 za účasti více než 150 diváků z řad nepálských studentů a širší veřejnosti.

Film Tajnosti režisérky Alice Nellis pojednávající o výseku jednoho dne života hlavní hrdinky ztvárněné neotřelou tváří Ivy Bittové přináší pro režisérku Alici Nellis typicky „ženskou“ perspektivu pohledu na život ve městě. Prolínání frustrující reality se snem na pozadí podmanivých tónů skladeb jazz bluesové zpěvačky Niny Simone, poutavé obrazy panoramat z Prahy přispěly do celkového konceptu „oslavy žen“ a podpořily zájem i o český film, který se u diváků dočkal zaslouženého aplausu.

ZÚ Dillí se snaží rozšířit spektrum kulturní prezentace se zvýšenou intenzitou i na země své přiakreditace, pořádá tak každoročně vlastní kulturní akce a podílí se i na kulturních aktivitách EU v regionu.

Galerie


EU Film Festival Kathmandu 2014