Velvyslanectví České republiky v Dillí

česky  english 

rozšířené vyhledávání
img_8190_large
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Divadelní spolek "Formela" rozdával radost v indických školách

Divadelní formace „Formela“, hrající pro dětské publikum, absolvovala v srpnu 2013 turné po Indii a indických školách, kde vystoupila s interaktivním představením „Travel Around the World“.

Soubor „Formela“, který tvoří Hana Baronová a Petr Florián, vystoupil v řadě indických měst. Za asistence ZÚ Dillí se podařilo zorganizovat představení ve dnech 12 – 13. srpna 2013 v největších a nejvýznamnějších školách v Mumbaí (Aditya Birla World Academy, The Bombay International School) a ve dnech 22.-23.srpna 2013 v Dillí (St. Mary’s School, Tagore International School, Sanskriti School a K. R. Mangalam School). Každého představení se zúčastnilo 100 – 350 dětí.

Formace „Formela“ představení o kouzelné formulce, která umožní transport dětí do Austrálie, Afriky a Rio de Janeira, záměrně představila v českém jazyce s cílem propagace češtiny a podařilo se jí potvrdit hypotézu, že neznalost českého jazyka pro děti vůbec není bariérou pro pochopení kontextu představení a možnosti plně se při představení bavit.

Indické děti reagovaly spontánně na neverbální a zvukové podněty, aktivně vstupovaly do děje a soudě podle rozesmátých tváří si představení užily. Taktéž vedení škol po zhlédnutí představení jednohlasně ocenilo emoční a edukativní přínos představení pro děti a vyzvalo ČR, aby v Indii nabídla více podobných představení, pro které budou dveře indických škol vždy otevřeny.

Galerie


Formela