Velvyslanectví České republiky v Dillí

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

"Festival české kuchyně" v Dillí přilákal mnoho návštěvníků

(Archivní článek, platnost skončena 27.11.2013.)

První ročník Festivalu české kuchyně, který proběhl v Dillí ve dnech 10.-16. října 2011, přilákal velký počet milovníků české kuchyně nebo zájemců o její ochutnání. Festival připravila agentura CzechTourism ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Indii a za přispění Asociace kuchařů a cukrářů. Během festivalu byly prezentovány slavné české produkty a nápoje.

Festival se konal u příležitosti návštěvy ministra obchodu a průmyslu Martina Kocourka v Indii (9.-11.10.2011). ČR při příležitosti festivalu reprezentovali kuchaři Jan Horký (kapitán národního týmu a šéfkuchař restaurace Zlatá Praha hotelu InterContinental) a kuchař Marek Svoboda (vedoucí Gastro Studia Nowaco), kteří připravovali česká jídla pro restauraci 24/7 hotelu Lalit v Dillí.

Festival byl pojat jako celková prezentace české kuchyně, českého piva a vína, a tradiční folklorní hudby, čímž se podařilo propagovat ČR v širokém kulturním kontextu. Ve spolupráci s partnery SOTC a sklárnou Crystalex byla u příležitosti Czech Food Festivalu vyhlášena soutěž o zájezd do České republiky a o hodnotné dary z českého skla.

Festival byl zahájen zahradní slavností v prostorách Velvyslanectví ČR v Dillí dne 10. října 2011. Slavnostní inaugurace v hotelu Lalit, spojená mj. s degustací českého vína z vinic pražské Botanické zahrady, proběhla dne 11. října 2011. Prezentaci českého vína zkušeně vedli sommeliéři Botanické zahrady hl. m. Prahy Martin Beránek a Petr Hanzelka. Během festivalu byly účastníkům podávány také slavná česká piva Budvar, Plzeň a Staropramen a samozřejmě nechyběla jedinečná Becherovka. Návštěvníci měli také možnost ochutnat jedinečný pardubický perník, olomoucké tvarůžky, hořické trubičky, kostelecké uzeniny, paštiky z Hamé nebo lázeňské oplatky.

Festivalu se zúčastnili také členové Vinného klubu v Dillí a distributoři potravin a alkoholu v Indii pro navázání případných obchodních vztahů.

Festival hudebně doplňovala temperamentní cimbálová muzika Jaroslava Čecha z Uherského Hradiště.

Galerie


Czech Food Festival