Velvyslanectví České republiky v Dillí

česky  english 

rozšířené vyhledávání

dsc_1397_resize
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Festival české kuchyně v ITC Maurya, Dillí

Kdy: 16.04.2014 19:00 - 26.04.2014 19:00, Kde: West View - Grill Room, hotel ITC Maurya, Diplomatic Enclave, Dillí

Velvyslanectví ČR v Dillí a hotel ITC Maurya zorganizovaly v Dillí "Festival české kuchyně", který proběhl v hotelu ITC Maurya ve dnech 16.-26.4.2014 za účasti českého šéfkuchaře Marka Svobody.

Vůně české tradiční kuchyně, třpyt českého křišťálu a poutavé krásy obrazů „Česká nej“ ovládly od 16.-26.4.2014 prestižní hotel ITC Maurya, se kterým ZÚ Dillí připravil ve dnech 16.-26.4.2014 ve vyhlášené restauraci West View „Festival české kuchyně“ doplněný o výstavu broušeného a litého uměleckého českého skla a obrazů věnovaných českým hradům, malebné české krajině, tradičním pochoutkám, modernímu designu, českému granátu a dalším českým „nej“.

Kromě bohaté české dekorace byla hlavní pozornost upřena na speciality české kuchyně, které pro gurmány v Dillí připravil osobně viceprezident Asociace českých kuchařů a cukrářů a vedoucí Gastro Studia Bidvest Bc. Marek Svoboda, jenž vykouzlil pestrou gastronomickou přehlídku tradičních i moderně pojatých českých pochutin.

Na hosty festivalu navíc čekala i další příjemná překvapení v podobě ochutnávky českého piva (Budějovický Budvar) a tradičních českých likérů (Becherovka a Fernet Stock) či české dívky oděné v národních krojích a živá i reprodukovaná česká hudba.

V rámci programu festivalu se uskutečnily dva večery doprovázené živou hudbou a představením českých krojů (16. a 23. 4.), současně byla dne 23.4. uspořádána pro manželky velvyslanců akreditovaných v Dillí ukázka přípravy českých pokrmů v režii šéfkuchaře Marka Svobody, který manželkám velvyslanců demonstroval přípravu kuřecí paštiky či marinovaných kachních prsou zauzených na čaji a dalších lahůdek. Po kuchařské demonstraci následoval typický český oběd (kachní prsa s knedlíky a zelím, pečený pstruh, palačinky s jahodami atd.), přičemž ani pro manželky velvyslanců nechyběla degustace českého piva a aperitivů.

Prezentace české kuchyně se shledala s výrazným zájmem médií, jejichž výstupy zasíláme v příloze, těšila se velmi pozitivnímu ohlasu ze strany hostů kulinářského festivalu a dalších návštěvníků restaurace.

přílohy

Czech Food Feast ITC Maurya 861 KB PDF (Acrobat dokument) 11.4.2014

galerie


Czech Food Festival in ITC Maurya 2014