Velvyslanectví České republiky v Dillí

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oslavy státního svátku ČR dne 30.10.2012

Recepce ke státnímu svátku ČR v Dillí dne 30.10.2012 se v letošním roce nesla v duchu prezentace společného česko-indického kulinářského festivalu zajištěného šéfkuchaři pražského a dillíského hotelu Hilton; srdce přítomných hostů dále doslova uchvátila degustace 9 značek tradičního českého moku a příjemnou atmosféru večera navíc umocnil hudební doprovod českého jazzu. Česká gastronomie v podání českého profesionálního šéfkuchaře, široká paleta 9 druhů českého piva a jazzové tóny v podání „Matěj Benko Quintet“ tak společně vytvořily z oslav ke státnímu svátku jedinečný zážitek pro více než 800 hostů z řad diplomatického sboru, indické obchodní a kulturní komunity a státní správy. Společně s velvyslancem M. Staškem zahájil recepci ke státnímu svátku ČR guvernér Dillí p. Tejendra Khana.

 

Státní svátek ČR v Dillí byl v letošním roce zpestřen o kulinářské speciality představené v rámci společné gastronomické show českého šéfkuchaře hotelu Hilton Praha Michala Jeřábka a indického šéfkuchařehotelu Hilton Dillí p. Subrathra Roy, kteří představili divácky a zejména chuťově neodolatelnou prezentaci obou kuchyní. Osobní účast českého šéfkuchaře z pražského hotelu Hilton, kterou zajistily ZÚ Dillí a CzechTourism pro státní svátek i pro navazující kulinářský festival zemí V4 iniciovaný a organizačně zajištěný ze strany ZÚ Dillí, vtiskla státní recepci typicky české vůně a neodolatelné chutě.

Kromě česko-indické gastronomické show sklidila zcela očekávaný úspěch degustace 9 značek českého piva, které se ve dnech 29.10.-2.11.2012 prezentovaly v Dillí mj. řadou obchodních seminářů i v rámci kulinářského festivalu zemí V4. Rozličné typy a chutě českého piva prezentovaly na recepci pivovary Bernard, Budějovický Budvar, Velkopopovický Kozel, Krušovice, Zvíkov, Primátor, Staropramen, Svijany a Vyškov.

Příjemnou atmosféru večera jednoznačně podtrhl hudební doprovod jazzové kapely „Matěj Benko Quintet“, která se v Dillí účastnila kulturních festivalů „Jazz Utsav“, „Delhi International Arts Festival“ a „Quartet of European Delights Festival“ a koncertovala na několika scénách v Mumbaji a Dillí. Kromě jazzového doprovodu, degustace piva, společné kulinářské prezentace indických a českých kuchařů se na státní recepci rovněž představily vozy Škoda.

ZÚ Dillí se v letošním roce ve svém úsilí o maximálně úspěšnou prezentaci ČR spojil partnersky s několika subjekty, které společně vytvořily z oslav ke státnímu svátku jedinečný kulturně kulinářský zážitek a zajistily zajímavou pestrou prezentaci ČR. Ve spolupráci s hotely Hilton v Praze a Dillí se tak podařilo zajistit společnou profesionální gastronomickou show, za podpory 9 českých pivovarů úspěšnou prezentaci české pivovarnické tradice. V uplynulém týdnu tak ZÚ Dillí uspořádal v rámci oslav ke státnímu svátku celou řadu propagačních kulturně-obchodních akcí (kulinářský a kulturní festival V4 „Quartet of European Delights Festival“, týdenní festival českého piva, koncertní turné jazzového souboru aj.), které pomohly zviditelnit ČR jako kulturně, obchodně a turisticky atraktivní destinace.