Velvyslanectví České republiky v Dillí

česky  english 

rozšířené vyhledávání
czech_national_day_in_new_delhi_3
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oslavy státního svátku ČR v Dillí a Mumbaí

Kdy: 29.10.2013 - 30.10.2013, Kde: Velvyslanectví ČR v Dillí Hotel Trident, Mumbaí

Letošní oslavy ke státnímu svátku proběhly v Mumbaí dne 29.10.2013 v hotelu Trident a v Dillí dne 30.11.2013 na ZÚ Dillí.

V Dillí proběhly oslavy státního svátku dne nezávislosti na ZÚ za účasti více než 700 hostů z řad obchodních, politických, kulturních kruhů a diplomatického sboru. Hlavním hostem večera oslav na ambasádě v Dillí byla indická státní ministryně zahraničních věcí Preneet Kaurová. Během recepce v Dillí byl odhalen nový model Škody Auto Octavia A5 pro indický trh za účasti generálního ředitele Skoda Auto India pana Sudhira Rao.

Oslavy v Mumbaí se konaly v hotelu Trident za účasti více než 350 hostů z řad indickým obchodních kruhů, osobností Bollywoodu, médií a zástupců kulturní sféry, koktejl byl uspořádán honorární konzulkou v Mumbaí paní Jolly Rashmi a ZÚ Dillí. Večer zahájil velvyslanec ČR v Indii Miloslav Stašek.

Oslavy státního svátku v obou indických městech byly spojené s „road show“ 12 českých výrobců potravin a nápojů, během které své výrobky představily firmy Hamé, Kostelecké uzeniny, firma Novotný vyrábějící pardubický perník, Pravé hořické trubičky, výrobce piva Bernard a Praguell, český výrobce šumivého vína Bohemia sekt, vinařská firma Vinselekt Michlovský a výrobci likérů a destilátů Rudolf Jelínek, Becherovka a Stock Plzeň – Božkov. Hlavním dodavatelem piva byl český pivovar Budějovický Budvar. Prezentace se uskutečnila v rámci realizace ekonomického projektu ZÚ zaměřeného na český potravinářský průmysl a na pomoc prosazení českých výrobků na náročném indickém trhu. Po pivovaru Budvar tak mají velkou šanci se v Indii uchytit i další výrobci alkoholických nápojů, ale i sladkostí či uzenin.

Oba večery hudebně doprovázelo české komorní smyčcové těleso „Šporkovo kvarteto“.

galerie


Czech National Day 2013