Velvyslanectví České republiky v Dillí

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava "Square" studentů ateliéru Prof. Milana Knížáka

(Archivní článek, platnost skončena 29.11.2013.)

Ve dnech 14.-21.11.2011 se v prestižní galerii Lalit Kala Akademi v Dillí konala výstava „Square“ - přehlídka 23 děl studentů ateliéru Intermediální školy Prof. Milan Knížáka při Akademii věd ČR, kteří se společně s Prof. Milanem Knížákem osobně zúčastnili slavnostní inaugurace.

Ateliér Prof. Milana Knížáka zakládá svou uměleckou tvorbu na volném pohybu mezi médii, jeho studenti využívají vedle klasických uměleckých forem i literární, hudební, divadelní, nebo audiovizuální prostředky vyjádření. Studenti Intermediální školy, kterou na Akademii výtvarných umění v Praze založil Prof. Milan Knížák při reformě AVU na začátku roku 1990, proto v Dillí kromě řady galerií navštívili i prestižní College of Arts, Národní galerii moderního umění v Dillí nebo vzdělávací institut zaměřený na designovou tvorbu „Raffles Millenium International Design Institute“. Studenti tak měli možnost se seznámit s mladými umělci a studenty v Dillí a poznat rozvíjející se moderní uměleckou tvorbu v Indii.

Výstava „Square“ se představila i v rámci programu evropského kulturního festivalu „EU Sanskriti Festival“, který formou divadelních, výtvarných, hudebních, literárních, filmových a dalších představení oslavoval ve dnech 11.-17.11.2011 v Dillí a dalších městech Indie Mezinárodní den dětí.

Výstava „Square“, která do Dillí přinesla opět trochu jiný trend umělecké tvorby, bude v příštím roce představena rovněž veřejnosti v indické Bombaji.

Galerie


Inauguration of "Square" Exhibition