Velvyslanectví České republiky v Dillí

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vystoupení českého souboru pantomimy Tatenhorse v Goe a Kérale

Kdy: 01.02.2014 - 03.02.2014, Kde: Goa (Panjim, Kala Akademy) a Kérala (Thrissur, Kerala Sangeetha Nataka Akademi)

Originální český soubor Tatenhorse vystoupil na začátku února 2014 se svým strhujícím představením „S/He is Nancy Joe“ v indické Goe a Kérale.

Ve složení Mířenka Čechová, Martin Špetlík, David Prokopič a Judita Hoffmannová se Tantehorse představili indickému publiku na začátku února 2014 v indickém Panaji (svazový stát Goa) a Trissuru (svazový stát Kérala).

Miřenka Čechová patří k nejznámějším a na mezinárodním poli nejúspěšnějším tanečnicím z České republiky, které se zabývají pantomimou. Během svého indického turné předvede soubor Tantehorse multimediální taneční performanci „S/He is Nancy Joe“ pojednávající o protestu proti určování genderové identity; o těle, které ze všech sil bojuje proti klišé, konvencím, normám a proti samotě, a to díky odlišnosti.

Skupina Tantehorse ojedinělým způsobem kombinuje prvky grotesky, komedie, vlivy japonského divadelního umění a černého humoru, surrealismu i dekadence a propojuje jednotlivé umělecké formy baletu, tance, divadla a street-artu, slavila úspěch na dvou divadelních scénách v Indii. Tantehorse byla založena v roce 2006 Miroslavou Čechovou a Radimem Vizvárym pod původním názvem Teatro Pantomissimo. Soubor ve své počáteční tvorbě navazoval na tradici české moderní pantomimy, zejména na vlivy pedagoga Borise Hybnera a Ladislava Fialky. Tantehorse se postupně odklonili od klasické pantomimy a vydali se vlastní ojedinělou tvůrčí cestou, která protíná a kombinuje prvky grotesky, komedie, vlivy japonského divadelního umění a černého humoru, surrealismu a dekadence. Od roku 2007 až do roku 2009 vznikala tři samostatná představení, která jsou propojena do dramaturgicky promyšleného konceptu Dark Trilogy, jenž specifickým způsobem odhaluje bohatost žánru mimického a fyzického divadla.

Tantehorse se věnují rovněž pedagogické činnosti a prezentaci nových představení i v zahraničí, kde oba zakládající členové přednášejí a zajišťují výuku v Polsku, Německu, Itálii a Bulharsku i ve Spojených státech (Washingtonu, Pensylvánii a na Floridě). Soubor rovněž úzce spolupracuje se světovými špičkami oboru fyzického a mimického divadla (Sabine Seume, Anke Gerber, Bartolomiej Ostapczuk, Josef Markocki, Irina Andreeva, Oliver Pollac, Paata a Irina Tsikurishvilli, atd.). Soubor se tak již představil v 11 zemích světa a úspěšně reprezentoval Českou Republiku na významných divadelních festivalech (Unidram - Postdam (DE), International Mime Art festival – Warsava (PL), etc.), kde jsou představení Tantehorse nahlížena jako zcela unikátní, aktuálně provokativní a směřující k samé podstatě divadla.

 

přílohy

Tatenhorse - S/he Is Nancy Joe 3 MB PDF (Acrobat dokument) 31.1.2014

galerie


Tatenhorse - S/he Is Nancy Joe