Velvyslanectví České republiky v Dillí

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

2014: Rok česko-indické kulturní spolupráce

Rok 2014 byl vyhlášen „Rokem česko-indické kulturní spolupráce“ během návštěvy ministra kultury J. Balvína v listopadu 2013 v Indii. Pro r. 2014 proto připravuje ZÚ Dillí společně s českými i indickými partnery sérii kulturně prezentačních akcí, které budou zahrnovat širokou prezentaci české hudby, historie, filmu, autentické české gastronomie, tradičních českých značek v rámci širokého kulturně prezentačního programu.

Hlavní páteř „Roku česko-indické kulturní spolupráce“ představuje výstava Národního muzea ČR „České hrady“, která bude představena v indických městech Dillí, Mumbaí, Kolkata, Leh, a Panádží, dále rovněž v Bhútánu a Nepálu. V rámci putovní výstavy „České hrady“ bude připraven doprovodný kulturní program, sestávající z přehlídky českých filmů, koncertních představení a degustace českých tradičních pokrmů.

V roce 2014 zajistí ZÚ Dillí mj. účast českých spisovatelů na „Dillíském knižním veletrhu“ v Dillí v únoru 2014, účast na EU Filmovém festivalu ve vybraných indických městech na jaře 2014, prezentaci české kuchyně a českého skla v hotelu ITC Maurya v Novém Dillí v dubnu 2014, výstavu maleb českého umělce R. Kameše v Lehu (Ladakh) v létě 2014, výstavu „Brno – město s duchem Bauhausu“ ve městech Čandígarh, Hisar a Ahmedábád, účast ČR na 12. ročníku filmového festivalu „Little Europe“ v Dillí na podzim 2014, výstavu Homo Faber o českých řemeslech v prosinci 2014  v Goa

Velvyslanectví České republiky v Indii by rádo poděkovalo všem sponzorům, díky jejichž podpoře je realizace „2014 - Rok česko-indické kulturní spolupráce“ umožnili.