Velvyslanectví České republiky v Nikósii

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

7. mezinárodní folklorní taneční festival

(Archivní článek, platnost skončena 24.08.2013.)

Ve dnech od 14. - 18.září 2012 se uskutečnil 7. ročník mezinárodního folklorního tanečního festivalu, na kterém Českou republiku úspěšně reprezentoval Soubor valašských písní a tanců VSACAN ze Vsetína.


Festivalu se zúčastnily soubory z Řecka, Kypru, Ukrajiny, Litvy, Gruzie, Lotyšska, Chorvatska, Arménie a České republiky. Českou republiku reprezentoval Soubor valašských písní a tanců VSACAN ze Vsetína.

Slavnostní zahájení se uskutečnilo na hlavní ulici Finikoudes 15. září 2012 za účasti starosty města Larnaky pana Andrease Louroutziatise. Následovala vystoupení všech souborů včetně VSACAN, které mohli obyvatelé a návštěvníci Larnaky obdivovat i v neděli. V pondělí 17. září pokračoval festival formou pouličního průvodu souborů v historickém srdci města Nikósie. Po krátké přestávce a převozu umělců měli možnost shlédnout vystoupení diváci na náměstí v Nikósii ve čtvrti Pallouriotissa, kde se uskutečnilo i  slavnostní zakončení za přítomnosti souborů, organizátorů a starosty hlavního města Kyperské republiky.

Akce byla organizována asociací kulturního dědictví – Cultural Heritage Association of Nicosia za podpory měst Larnaky a Nikósie.

Níže naleznete pár snímku souboru VSACAN, kterým tímto děkujeme za reprezentaci ČR na Kypru a zprostředkování příjemných zážitků.

 

Informace o českém folklorním souboru VSACAN.