Velvyslanectví České republiky v Nikósii

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Limassolské setkání

(Archivní článek, platnost skončena 18.12.2013.)

V pátek 7. prosince 2012 se v hotelu Crowne Plaza v Limassolu uskutečnilo letošní třetí setkání krajanů a přátel České republiky na Kypru.

Podobně jako v případě předcházejících setkáních v Oroclini a Nikósii se jednalo o neformální a přátelské posezení, jehož cílem byla diskuse nad možnostmi oživení aktivní činnosti Celokyperského svazu krajanů a přátel České republiky, resp. akcí pořádaných naší komunitou na Kypru. I v Limassolu velvyslanec Ladislav Škeřík představil projekt voleb vedení Svazu a své podněty ke zvýšení dynamiky krajanských aktivit na Kypru. Příjemného večerního posezení se zúčastnili krajané i přátelé ČR z Limassolu, Larnaky a Nikósie (viz fotografie v příloze). Milým bonusem akce v hotelu Crown Plaza byla obsluha slečny Lenky, původem ze Slovenska.

Při pořádání letošních akcí a krajanských setkání na Kypru se potvrdilo, že  problémem při jejich realizaci, je poměrně omezená schopnost operativní elektronické komunikace mezi naší komunitou. Velvyslanectví v Nikósii relevantní informace z dění kolem krajanské komunity zveřejňuje na svých webových stránkách, v informační sekci pro krajany (http://www.mzv.cz/nicosia/cz/informace_pro_krajany/index.html). Vedle toho se již delší čas pokoušíme získat e-mailové adresy zájemců o krajanské akce na Kypru, abychom o jejich konání mohli všechny zainteresované rychle informovat i touto cestou. Zatím jsme byli v tomto ohledu úspěšní jen částečně. Ukazuje se, že stále ještě existuje nemalý počet osob, které s e-mailem buď nepracují vůbec nebo jen příležitostně. Rádi bychom proto zájemcům o informace z velvyslanectví či života české komunity na Kypru nabídli též možnost získávání těchto upozornění prostřednictvím SMS. Pokud máte prosím zájem o zasílání těchto informací, neváhejte naše velvyslanectví jakoukoliv formou oslovit a sdělit nám Váš e-mail nebo číslo mobilního telefonu a o všem podstatném či důležitém budete nadále již informováni automaticky. Například na období únor/březen plánujeme v Nikósii inauguraci výstavy „Dvě desetiletí na ulicích a náměstích Prahy“, kterou bychom rádi spojili s výročním společenským setkáním naší krajanské komunity s velvyslancem ČR na Kypru. Tradiční zářijové setkání na rezidenci muselo být zrušeno v souvislosti s plněním úkolů velvyslanectví během předsednictví Kyperské republiky v Radě EU. Akce bude současně připomenutím 20. výročí vzniku České republiky.

V souvislosti s projektem voleb vedení Celokyperského svazu krajanů a přátel České republiky na nadcházející období, nabídlo velvyslanectví své organizační kapacity. Z důvodu co největší možné účasti ve volbách došlo k dohodě s vedením Svazu na uspořádání korespondenčního hlasování prostřednictvím internetové komunikace a právě v tuto chvíli nastal čas k jejich konání. V případě Vašeho zájmu volby proběhnou následujícím způsobem: Uchazeči o pozice ve vedení svazu, stejně tak volitelé, se budou moci do voleb Svazu elektronicky zaregistrovat na e-mailové adrese našeho velvyslanectví (nicosia@embassy.mzv.cz). Jak volitelé, tak i Ti kteří zvažují kandidovat, zašlou na velvyslanectví svoji e-mailovou přihlášku, která jim umožní volit. V subjektu takovéto  zprávy prosíme uvést: „registrace do voleb vedení Celokyperského svazu“. V textu registračního e-mailu pak bude stačit pouze uvést své jméno, příjmení a místo bydliště (postačí název města, resp. obce). Žádáme Vás o provedení registrace do konce ledna 2013. Z takto obdržených e-mailových registrací bude sestaven voličský seznam. Kandidáti do vedení Svazu navíc během prosince 2012 a ledna 2013 zašlou krátký text s představou o své činnosti, který velvyslanectví zveřejní na svých webových stránkách, v informační sekci pro krajany. Po vyhlášení voleb (předpokládáme v únoru 2013) bude každému přihlášenému voliči zaslána e-mailová výzva k hlasování, na kterou budou moci přihlášení voliči odpovědět, resp. zaslat svůj hlas kandidátovi do vedení Svazu. Bude samozřejmě možné uvést i preference na jakou pozici by si volitelé kandidáta představovali (předseda, místopředseda, člen vedení).

Pokud se ukáže, že je mnoho členů nevlastní nebo nepoužívá e-mail, bude umožněno hlasovat i prostřednictvím sms zprávy mobilním telefonem.

Všem zájemcům o informace bychom rádi připomněli webovou adresu našeho velvyslanectví (http://www.mzv.cz/nicosia) a e-mailovou adresu (nicosia@embassy.mzv.cz).

Se srdečným pozdravem

Petr Kaván, velvyslanecký rada

Velvyslanectví ČR v Nikósii