Velvyslanectví České republiky v Nikósii

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podzimní volby do Celokyperského svazu krajanů a přátel České republiky

(Archivní článek, platnost skončena 06.09.2013.)

Na podzim letošního roku se uskuteční volby do Celokyperského svazu krajanů a přátel České republiky. Podrobné informace naleznete v přiloženém dopisu velvyslance Ladislava Škeříka.

Velvyslanec ČR v Kyperské republice absolvoval během jarního a letního období t.r. několik setkání s českými občany a přáteli ČR žijícími na Kypru. Výsledkem bylo potvrzení společného zájmu krajanů a přátel naší vlasti na Kypru a českého velvyslanectví v Nikósii pokračovat v činnosti tohoto svazu, i když se téměř rok nacházel ve spánkovém období, zejména kvůli neuskutečněným volbám nového vedení na podzim loňského roku. Celokyperský svaz krajanů a přátel ČR s místními pobočkami v Nikósii, Larnace a Limassolu působí na Kypru od roku 1994. V minulosti uskutečnil řadu akcí pro své členy a příznivce, velmi často za podpory našeho velvyslanectví.

Letos na podzim by krajanský svaz rád uspořádal korespondenční volby do nového vedení, s cílem nabídnout prostor pro nové iniciativy a aktivity ze strany zainteresovaných krajanů a přátel ČR na Kypru. Naše velvyslanectví tento zájem uvítalo a nabídlo své provozní kapacity na pomoc pro uspořádání voleb. Z důvodu co největší možné účasti ve volbách došlo k dohodě na uspořádání korespondenčních voleb prostřednictvím internetové komunikace. Zájemci o pozice ve vedení svazu, stejně tak volitelé, se budou moci do voleb svazu elektronicky zaregistrovat prostřednictvím našeho velvyslanectví. Kandidáti na pozice ve vedení svazu i v jeho regionálních pobočkách mohou již od září uveřejňovat na webových stránkách velvyslanectví svoje představy o činnosti organizace, kterou nabízejí svým voličům. Cílem je uskutečnit volební proces do nového vedení svazu na přelomu října a listopadu t.r.  Systém voličské registrace a následného hlasování bude takový, že každý člen nám pošle na e-mailovou adresu velvyslanectví (nicosia@embassy.mzv.cz) tzv. přihlášku k volbám, ve které uvede své jméno, příjmení a místo bydliště (stačí název města, resp. obce). Z těchto e-mailových adres sestavíme voličský seznam. Po vyhlášení voleb, každý přihlášený volič následně pošle svůj hlas opět na e-mailovou adresu velvyslanectví (nicosia@embassy.mzv.cz) v podobě výčtu osob, které by chtěl mít ve výboru svazu. Vybírat bude z kandidátů, kteří představili svůj program, resp. kandidaturu. Může uvést i preferenční hlas, resp. koho by chtěl mít za předsedu svazu. 

Zájem o činnost a aktivity Celokyperského svazu krajanů a přátel České republiky jsme opakovaně zaznamenali i ze strany slovenských občanů žijících Kypru. Tento zájem jsme samozřejmě uvítali. Po dohodě s vedením svazu oznamujeme, že Slováci žijící na Kypru a Kypřané, kteří studovali na Slovensku, stejně tak jako další přátelé České republiky mající zájem o členství v CSKPČR nebo účastnit se na jeho aktivitách, jsou v našich řadách vítáni. Po své registraci mohou předložit i své kandidatury do vedení svazu a zúčastnit se voleb nového vedení.  

Milí členové svazu, čeští spoluobčané a přátelé České republiky na Kypru. Velvyslanectví České republiky v Kyperské republice, společně s vedením Celokyperského svazu krajanů a přátel ČR by vás rádi touto formou oslovili a vyzvali k aktivní účasti či podílení se na organizaci činností spojených s Českou republikou na Kypru. Rádi bychom touto formou napomohli udržovat české tradice a vzájemné kontakty mezi Čechy žijícími na Kypru a našimi kyperskými přáteli. Budeme moc rádi za Vaše zasílané návrhy, připomínky či iniciativy, které m.j. napomohou k dalšímu zlepšení služeb našeho velvyslanectví směrem k vám.

Při této příležitosti bychom Vás též chtěli informovat, že tradiční podzimní setkání s krajany a přáteli ČR se vzhledem k aktivitám našeho velvyslanectví během kyperského předsednictví v Radě EU,  uskuteční pravděpodobně v únoru příštího roku, při příležitosti inaugurace fotografické výstavy připomínající 20. výročí vzniku České republiky. Zde by mohlo dojít i k oficiálnímu představení nového vedení svazu.

Abychom ale podzimní setkání zcela nezrušili, organizujeme separátní setkání v Nikósii, Limassolu a Larnace. Cílem těchto tří setkání je popovídat si o dalším zájmu o činnost organizace a seznámit členy osobně s organizačním zabezpečením příštích voleb a v neposlední řadě se vzájemně setkat a užít si trochu produktů českého potravinářského průmyslu.

Larnacké setkání proběhlo v pátek 31.8. Zúčastnili se ho i členové žijící v Nikósii i Paphosu a pan předseda Panikos Panayiotou  z Limassolu. Všichni zúčastnění projevili zájem i o setkání v Nikósii a Limassolu. Data setkání včas oznámíme na webové stránce velvyslanectví, i do Vašich e-mailových stránek. Zároveň připojujeme několik fotografií ze setkání, kde nám zpíval „Elvis Presley“.

Se srdečným pozdravem

Váš Ladislav Škeřík