Stálá mise České republiky při OECD v Paříži

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Svátky jara v OECD potřetí

Dne 24. března 2010 se v OECD se konal již třetí ročník „Svátků jara“. Stále známější oblíbená společenská událost proběhla pod záštitou velvyslance České republiky při OECD pana Karla Dyby; na přípravě se podíleli Projekt Austerlitz, asociace sommeliérů České republiky a Moravská banka vín.

Dne 24. března 2010 se v OECD se konal již třetí ročník „Svátků jara“. Stále známější oblíbená společenská událost proběhla pod záštitou velvyslance České republiky při OECD pana Karla Dyby; na přípravě se podíleli Projekt Austerlitz, asociace sommeliérů České republiky a Moravská banka vín.

V příjemném jarním podvečeru se v prostorách historického sídla OECD - Château de la Muette a zahradní terasy setkalo na 120 hostů – velvyslanců a jejich partnerů, zástupců velvyslanců, vysokých představitelů OECD a českých občanů pracujících v OECD. Pan velvyslanec Karel Dyba uvedl výstavu „Česká republika – srdeční záležitost“ autorů Michala Cihláře a Veroniky Richterové, představující ve fotografických kolážích poetický pohled na Českou republiku jako srdce Evropy.

Vernisáž byla doprovázena ochutnávkou výborných moravských vín – jejich setrvale rostoucí kvalitu potvrdil i pan Yann Juban, tajemník generálního ředitele Mezinárodní organizace pro víno a vinnou révu (OIV), který dne 23. března 2010 jako člen hodnotící komise posuzoval v Českém centru 55 vzorků moravských vín (více v tiskové zprávě na www.austerlitz.org).