Stálá mise České republiky při OECD v Paříži

česky  english  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Velvyslanec Karel Dyba přispěl do publikace „50 years of the EDRC“

(Archivní článek, platnost skončena 24.10.2014 / 17:00.)

Velvyslanec Karel Dyba přispěl do publikace „50 years of the EDRC“ vydané při příležitosti 50. výročí založení Výboru pro hospodářské přehledy. Tento výbor začal sledovat hospodářský vývoj v Československu a od roku 1993 v České republice a v průběhu této doby poskytl tvůrcům politik řadu cenných doporučení.

V letošním roce slaví Výbor pro hospodářské přehledy (EDRC) 50. výročí svého vzniku. Výbor sleduje hospodářský vývoj v zemích OECD i jiných ekonomikách, a poskytuje jim řadu doporučení, která mají přispět ke zlepšení jejich hospodářské výkonnosti. EDRC svou prací přispívá k vytváření lepších veřejných politik a pomáhá zemím při prosazování reforem. Hlavní činností EDRC je vytváření hospodářských přehledů ve formě „peer review.“ Generální tajemník OECD Angel Gurría v úvodním příspěvku zmíněné publikace podotýká, že úspěch každého peer review záleží na schopnosti poskytnout kvalifikované rady, analyzovat je a pokusit se je převést do praxe.

Do publikace přispělo téměř 30 autorů, mezi nimi i český velvyslanec při OECD Karel Dyba. Jeho příspěvek hodnotí přínos práce EDRC pro Českou republiku. EDRC začal sledovat československé hospodářství již na počátku ekonomické transformace a první hospodářský přehled vyšel již v roce 1991. Karel Dyba se ve svém příspěvku zabývá statistikami OECD, které se týkají transformace České republiky. Ve druhé části svého příspěvku se věnuje významu ekonomických přehledů v obecné rovině. Velvyslanec Dyba považuje hospodářské přehledy za „vlajkové“ publikace OECD a oceňuje zejména fakt, že pokrývají široké spektrum strukturálních témat, od problematiky daní až po reformu zdravotní péče.

 

 

 

přílohy

Příspěvek velvyslance Karla Dyby 2 MB PDF (Acrobat dokument) 9.11.2011