Velvyslanectví České republiky v Oslu

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava fotografických prací Kamila Vojnara v Oslo

Dne 6. června 2013 se v galerii Vulkan v centru Oslo, nedaleko populární tržnice Mathallen, konala výstava fotografa Kamila Vojnara.

Kamil Vojnar vystudoval grafickou školu v Praze v letech 1976 – 1981 a v roce 1985 odešel na Philadelphia Art Institute v USA. Žil a pracoval v New Yorku, Vídni, Paříži, jižní Francii a v současné době se zdržuje v Los Angeles. Jeho fotografické práce představují složitou techniku. „Moje výtvory jsou vyobrazeními převážně digitálně navrstvenými z mnoha fotografií a textur a pak vytištěné v malých edicích jako injekt  tisky na ušlechtilém papíru. Nebo jsou to vrstvené obrazy tištěné na thajském nebo japonském poloprůhledném papíru upevněné na plátně nalakované olejem či voskem, někdy také domalované olejovými barvami“, říká o svých dílech Kamil Vojnar. V Norsku vystavuje poprvé.

Galerie Vulkán oslovila Velvyslanectví ČR v Oslo s žádostí o spolupráci. Konzulka Jitka Jirásková uvedla výstavu a velvyslanectví poskytlo na vernisáž ochutnávku českého piva. Na zahájení vystoupil v Norsku populární zpěvák Frank Aleksandersen.

Krásná výstava plná fantazie (častým motivem jsou vznášející se postavy) vzbudila zájem již při zahájení. Zájemci si ji mohou prohlédnout až do 23. června 2013.

Fotograf Kamil Vojnar s konzulkou velvyslanectví Jitkou Jiráskovou

Zpěvák Frank Aleksandersen s majitelkou galerie Vulkan

Fotografie z výstavy Kamila Vojnara

Autor fotografií: Jana Semelová, Velvyslanectví ČR v Oslo