Velvyslanectví České republiky v Oslu

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

2. ročník soutěže "Český Honza na cestách"

V letošním roce byla po druhé zahájena dětská mezinárodní soutěž "Český Honza na cestách".

Vážení přátelé,
 
rádi bychom Vám oznámili, že druhý ročník soutěže Český Honza byl spuštěn.
 
Mezinárodní ocenění Českého Honzy je udělováno jednou ročně talentovaným a tvořivým českým dětěm trvale žijícím v zahraničí, a to ve věku od 6 do 18 let.  Soutěž je učena všem, kteří mají rádi tvořivé psaní, výtvarné projekty nebo vynikají v dalších oborech. Především bychom ale rádi podporovali a inspirovali české děti žijící v zahraničí, aby užívaly svůj mateřský jazyk -češtinu- volně, tvořivě, přirozeně a s radostí a stejně tak dokázalaly svými výtvarnými díly vyjádřit svůj vztah k Čechám. Zapojením se do soutěže je dětem také umožněno představit svůj talent dalším českým dětem a široké veřejnosti.
 
ČESKÝ HONZA se tentokrát vydal na cesty a velice by ho zajímalo, jaké byly Vaše nejhezčí prázdniny v Čechách. Pokud se do Čech teprve chystáte, jistě by Honzu zajímalo, jaké prázdniny byste si představovali. Fantazii se meze nekladou. Těšíme sen na Vaše kreativní povídky a krásné výtvarné projekty.
 
Ceny Českého Honzy jsou udělovány ve třech kategoriích:
 
Podrobný popis jednotlivých kategorií i další informace o Českém Honzovi naleznete na www.ceskyhonza.com
Příspěvky musí být odevzdány nejpozději do 30. dubna 2014 a slavnostní vyhlášení proběhne v létě v rámci konference ČŠBH každoročně pořádané ve spolupráci s MZV ČR při krátké recepci za účasti zmocněnce pro krajanské záležitosti pana Karla Kühna a  členů poroty. 

 

Iva Crookston a Renata Emilsson Pešková