Velvyslanectví České republiky v Oslu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

41. ročník Mezinárodní dětské výstavy Lidice 2013 - slavnostní předání diplomů

41. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice 2013 se v Norsku již tradičně zúčastnily děti z Mezinárodní školy v Oslo (Oslo Intenational School), z nichž ocenění získaly Helin Sorebo (8 let) a Erik Van Der Aalst (8 let).

Diplomy  slavnostně předal dne 20.11.2013 velvyslanec Milan Dufek v rámci školního shromáždění, kterého se zúčastnil celý první stupeň školy včetně pedagogického sboru a rodičů. Ředitelka školy Janecke Aarnæs přivítala velvyslance Milana Dufka a uvedla, že děti z Mezinárodní školy v Oslo se soutěže zúčastňují s velkým elánem, v letošním roce jich malovalo obrázky na téma „Tradice a dědictví lidu mojí země“ více než 160. Vedení školy dokonce projevilo zájem v příštím roce navštívit zahájení výstavy v Lidicích. Ve školní hale byla uspořádána výstava kopií vybraných dětských obrázků, které byly zaslány do Lidic.

Velvyslanec Milan Dufek krátce připomenul tragickou historii Lidic a uvedl rekordní počet zemí, které se letošního ročníku soutěže zúčastnily – bylo jich celkem 68.  Dále poděkoval všem dětem, které zaslaly své obrázky a pozval je k účasti na dalším ročníku.

Velvyslanec Milan Dufek předává diplom Erikovi Van Der Aalst za jeho přispění do Mezinárodní dětské výstavy Lidice 2013

Děti z Mezinárodní školy v Oslo během školního shromáždění dne 20. 11. 2013.

Autor fotografií: Jitka Jirásková, konzul, Velvyslanectví ČR v Oslo