Velvyslanectví České republiky v Oslu

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zahájení 66. ročníku Mezinárodní letní školy v Oslo

(Archivní článek, platnost skončena 28.06.2013.)

Dne 25.6. 2012 se v Univerzitní aule uskutečnilo slavnostní zahájení 66. ročníku Mezinárodní letní školy v Oslo. Aulu zaplnili studenti z 95 zemí světa, univerzitní profesoři, významní činitelé z oblasti školství a představitelé diplomatického sboru v Oslo.

Slavnostní ceremoniál uváděl ředitel letní školy Einar Vannebo. Jako první přivítal nové studenty rektor Univerzity v Oslo Dr. Ole Peter Ottersen. Během ceremoniálu vystupovali přední norský pianista Tord Gustavsen a klarinetista a skladatel Carl Peter Opsahl. Mezi řečníky byla i státní tajemnice Ragnhild Setsaas z Ministerstva školství a výzkumu, Emilie Wilberg, nově jmenovaná členka studentského parlamentu a pozvání přijala také paní Pat Shaw, která absolvovala historicky první ročník Mezinárodní letní školy v roce 1947, na který přijela parníkem z USA a plavba trvala celých 10 dní.

Po skončení slavnostního zahájení se účastníci odebrali na radnici města Oslo na pozvání starosty, kde byla připravena recepce, po které se zájemci mohli zúčastnit prohlídky reprezentačních prostor radnice.

Letní škola v Oslo bude probíhat šest týdnů a studenti z celého světa budou mít možnost se nejenom zdokonalit v norském jazyce, ale i poznat život v Norsku a navázat nová přátelství. Mezi studenty ani letos nechybí zástupci z České republiky.

 

Slavnostní zahájení 66. ročníku Mezinárodní letní školy v univerzitní aule v Oslo

 

Recepce na radnici v Oslo