Velvyslanectví České republiky v Oslu

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Víza a konzulární (cestovní) informace

Slučování vízových úseků v zemích schengenského prostoru

ZÚ Oslo informuje, že od 1. ledna 2011 budou žádosti o udělení víz ke vstupu a pobytu v ČR zpracovávány pouze na vízových úsecích vybraných zastupitelských úřadů ČR v zemích schengenského prostoru (Athény, Berlín, Bratislava, Brusel, Madrid, Stockholm, Varšava, Vídeň), tzv. regionálních vízových centrech, a to následovně: velvyslanectví ČR v Athénách (místně příslušné prozatím pouze pro Řecko) velvyslanectví ČR v Berlíně (SRN, Dánsko) velvyslanectví ČR v Bratislavě (Slovensko, Maďarsko) velvyslanectví ČR v Bruselu (Francie, Lucembursko, Nizozemí, Belgie) velvyslanectví ČR v Madridu (Španělsko, Portugalsko) velvyslanectví ČR ve Stockholmu (Švédsko, Norsko, Finsko, Estonsko, Island) velvyslanectví ČR ve Varšavě (Polsko, Lotyšsko, Litva) velvyslanectví ČR ve Vídni (Rakousko, Itálie, Švýcarsko, Malta, Slovinsko)

Vízové úseky ostatních zastupitelských úřadů a generálních konzulátů v zemích schengenského prostoru budou k 31.12.2010 uzavřeny. Slučování vízových úseků se v žádném případě nedotkne konzulárních služeb, které budou nadále poskytovány na všech zastupitelských úřadech ve stávajícím rozsahu. Opatření se týká žádostí o všechny druhy pobytu (vízum do 90 dnů, vízum nad 90 dnů, dlouhodobý pobyt, trvalý pobyt). Rozhodnutí o tomto kroku bylo motivováno výrazným snížením počtu žádostí o dlouhodobé pobyty a víza na zastupitelských úřadech ČR v zemích schengenského prostoru a snahou zefektivnit jejich fungování.

Nová povinnost od 1.1.2015 pro všechna nákladní vozidla nad 3,5 tuny (vč. autobusů) v Norsku

thumb

Od 1. ledna 2015 bude povinné pro všechna nákladní vozidla nad 3,5 tuny (vč. autobusů) v Norsku mít ve vozidle snímač mýtného. Tento režim se vztahuje na všechna nákladní vozidla nad 3,5 tuny, norská či zahraniční, která jsou používána pro… více ►