Velvyslanectví České republiky v Oslu

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

CESTA ZA SNEM vozíčkáře Heřmana Volfa

(Archivní článek, platnost skončena 24.05.2013.)

Handicapovaný neprofesionální sportovec Heřman Volf ve spolupráci s MILD production, Nadačním fondem Cesta bezpečí a Národní abilympijskou asociací vybrali z celé České republiky 18 dětí s pohybovým postižením, aby jim v rámci projektu „Cesta za snem“ splnili jejich sny. Vozíčkář Volf hodlá překonat rekordní vzdálenost 2000 km mezi Prahou a norským Oslem, a to jen za pomoci svých vlastních paží.

Přípravy čtvrtého ročníku projektu CESTA ZA SNEM vozíčkáře Heřmana Volfa jsou ve finále. V současné době jsou již známá jména 18 handicapovaných dětí, pro které Heřman překoná vzdálenost 2000 km mezi Prahou a Oslem jen za pomoci svých paží. Cesta do norského hlavního města na pomoc postiženým dětem odstartuje 15. června 2012 z Mariánského náměstí v Praze.

Projekt Cesta za snem vozíčkáře Heřmana Volfa a společnosti MILD production pomáhá již čtvrtým rokem. Hlavním posláním je šíření myšlenky, že usednutím na invalidní vozík život nekončí. Motivační projekt bude pomáhat také konkétně. Letošní čtvrtý ročník Cesty za snem nese podtitul „Cesta za sny našich dětí.“ Ve spolupráci s Nadačním fondem Cesta bezpečí a Českou abilympijskou asociací hodlá Heřman Volf splnit sny 18 dětem s postižením pohybového aparátu.

Děti, podle kterých bude pojmenováno 18 etap cesty do norského Osla, byly vybrány z celé České republiky. Produkční tým projektu navštívil všech 18 rodin s kamerou. Vznikl tak unikátní materiál, mapující osudy a sny jednotlivých dětí. „To, co jsme během těch několika dní natáčení zažili, předčilo naše očekávání. Tím, že jsme děti poznali, se náš vztah změnil. Není to už jen touha pomoci, už je to osobní. Poznali jsme jejich životy, pustily nás k sobě, do svých rodin. Všechny tyto děti mají něco společného, životní energii, sílu, touhu, vytrvalost a chuť žít. Věřím, že jejich entuziazmus nakazí každého, kdo se s nimi díky projektu seznámí,“ říká producent Cesty za snem Miloslav Doležal.

 

 

přílohy

H. Volf - cesta za snem 1 MB PDF (Acrobat dokument) 23.5.2012