Velvyslanectví České republiky v Oslu

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva velvyslance v Aalesundu - pozvání Asociace norských rejdařů

Dne 25. dubna 2013 navštívil velvyslanec Milan Dufek na pozvání Asociace norských rejdařů spolu s dalšími vedoucími diplomatických misí v Oslo norské přístavní město Aalesund.

Asociace norských rejdařů poskytuje servis více než 160 rejdařským firmám, jakož i firmám, jejichž činnost je navázána na těžbu z mořského dna.  Tyto firmy zaměstnávají více než 55 000 zaměstnanců z více než 50 národů. Rozhovory v loděnicích Vard Soriknes, jakož i prezentace rejdařských společností Farstad Shippping a Havilla Shipping dokumentovaly význam těchto odvětví pro norské hospodářství. Námořní výzkumné centrum  se simulátorem Rolls-Royce pro práce na těžebních plošinách představuje světovou špičku. Norská lodní obchodní flotila je - měřeno obchodním podílem -  5. největší na světě. Vyhlídky na příští rok jsou podle vedení asociace dobré jak s ohledem na dlouhodobý růst, tak větší ziskovost i větší obrat.

V případě zájmu českých firem je velvyslanectví připraveno zprostředkovat kontakt na asociaci nebo vybrané konkrétní firmy (e-mail: oslo@embassy.mzv.cz).